6. 4. 2020

Stezku u Brněnské nádrže přehradil kvůli areačním věžím plot

Když šli v úterý chataři z Brněnské přehrady k vodě stezkou z Hrázní ulice jako obvykle, čekalo je nemilé překvapení. Jak totiž informoval Brněnský deník, stezku kolem budovy spojující cestu pro pěší s břehem přehradil plot.

„Pro nás i Kníničany to byla jediná spojnice s břehem v této části břehu. Chodím tudy desítky let a najednou to nejde? Teď budeme muset až na Sokolské koupaliště,“ zlobil se jeden z chatařů, který nechtěl prozradit jméno. Stezku oplotil podnik Povodí Moravy, kterému patří loděnice, u níž stezka vede. Také pozemek okolo patří podniku, přesto se jeho vedení rozhodlo lidem vyjít vstříc novou stezkou. „Přes zimu budeme uvnitř skladovat části aeračních věží. Z bezpečnostních důvodů jsme proto pozemek i se stezkou oplotili. Nová ale povede jen několik metrů od původní,“ informovala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Na její stavbě se Povodí Moravy domluvilo minulý týden na schůzce se starostou Kníniček Martinem Žákem. „Cesta kolem objektu byla pro lidi hlavně z Kníniček jediným přístupem do vody ze strany od městské části, když nepočítám několik zarostlých cest, kudy chodí rybáři. Dál je až Sokolské koupaliště, což je kus cesty,“ uvedl Žák.

Stezku u loděnice proto podle něj lidé využívali často. „Po práci se tam lidé chodí koupat, včetně mě. Také je to oblíbené místo pro procházky na pobřeží a v zimě pro bruslaře. Proto je dobře, že povodí udělá novou stezku. Navíc břeh vyčistí i od náletových dřevin, aby byl na hladinu lepší výhled. S majitelem mola na Sokolském koupališti zase jednáme o opravě mola,“ přiblížil Žák. Doufá, že nová stezka bude hotová do zimy právě kvůli bruslařům.

Tomíčková to potvrdila. „Zatím jsme ale nerozhodli, jaká bude podoba,“ řekla. Turisty podle ní čeká další vylepšení. „Část pláže za loděnicí upravíme a vysypeme štěrkem,“ řekla. Chataři se i přesto obávají, že nová stezka nebude vyhovovat. „Jestli tam budou schody nebo bude moc úzká, nedostanou se tam handicapovaní a matky s kočárky,“ uvedla jedna z chatařek, která také nechtěla zveřejnit jméno.

Uzavřená stezka zatím příliš neomezuje obyvatele ze sousední Bystrce. „Má to dopad spíše na chataře na levém břehu,“ poznamenal bystrcký starosta Vladimír Vetchý.

Zdroj: Brněnský deník, ilustrační foto Povodí Moravy

22.10.2013 7.07, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3