3. 6. 2020

Stavidla na dělící hrázi Jordánu jsou plně funkční

Stavbaři dnes provedli zkoušku funkčnosti stavidel na dělící hrázi revitalizovaného táborského rybníku Jordán. Stavidla, která jsou dimenzována na převod až šesti vteřinových kubíků vody, zajistí možnost operativní regulace výšky vodní hladiny v horní polovině nádrže. Dnešní test potvrdil funkčnost objektu stavidelm uvedlo město Tábor.

Pod dřevěnou skluzavku, která převádí vodu dál od paty hráze, bude ještě navezeno objemnější kamenivo. To zajistí potřebnou stabilitu prostoru za dělící hrází a zabrání jejímu možnému rozebírání vypouštěnou vodou. Tímto krokem jsou ukončena všechna opatření k lepší manipulaci s vysokými přítoky.

V těchto dnech pokračuje vypouštění vody z nádrže (gravitačně přes štolu a pokud to umožní podmínky, budou nasazena i čerpadla), společně s Košínskou nádržií bude uzavřen i rybník Malý Jordán a bude se pokračovat v práci ve štole.

Stavbaři nadále přemisťují vytěžený sediment na mezideponii u Sokolské plovárny. Obnovuje se jeho ukládání do prostoru bývalé pískovny Hůrka u Plané nad Lužnicí. Vzorky sedimentu podle odborné expertizy splňují podmínky pro ukládání v této lokalitě.

V práci pokračují archeologové, kteří věnují pozornost zejména průzkumu pravého břehu nádrže. Pyrotechnici budou v příštích dnech dohlížet na odbahňování na levém břehu. Na korunách vrb na návodní straně hlavní hráze byl proveden zdravotní řez. Opatření je důležité pro to, aby stromy v pořádku přečkaly období, kdy budou mít kvůli vypuštěné nádrži omezený příjem vody.

Zdroj: Město Tábor

26.3.2013 10.17, Rubrika: Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5