6. 6. 2020

Státní podnik Povodí Odry zpřísní kontroly na přehradách

Na základě dosavadních zkušeností s chováním některých návštěvníků přehrad ve správě státního podniku Povodí Odry zpřísní podnik kontroly neoprávněného využívání pozemků okolo vodních nádrží. Upozornil na to dnes obchodní ředitel Povodí Čestmír Vlček.

Podle jeho údajů jde o nádrže Morávka, Šance, Kružberk, Slezská Harta, Těrlicko, Žermanice, Olešná a Baška. Kontroly budou probíhat za účasti pracovníků bezpečnostní agentury.

„U vodárenských nádrží Morávka, Šance a Kružberk se ostraha zaměří na dodržování zákazu vstupu a vjezdu do ochranného pásma I. stupně, dále na dodržování zákazu činností poškozujících nebo ohrožujících vydatnost, jakost nebo zdravotní nezávadnost vodního zdroje a na dodržování zákazu lovu ryb v těchto nádržích, tedy pytláctví,“ uvedl Vlček. U ostatních nevodárenských nádrží Slezská Harta, Těrlicko, Žermanice, Olešná a Baška se pak podle Vlčka ostraha zaměří na neoprávněné stanování, táboření, vjezdy a parkování motorových vozidel či rozdělávání ohňů na pozemcích nádrží, na činnosti ohrožující kvalitu vod v nádržích a na činnosti poškozující břehy vodních nádrží.

Všechny zjištěné případy porušení výše uvedených zákazů vyplývajících z platných právních předpisů budou podle charakteru a závažnosti porušené zákonné povinnosti nahlášeny Policii ČR, případně místně příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností k přijetí nezbytných opatření dle přestupkového zákona.

Uvedené kontroly budou probíhat opakovaně a v nepravidelných intervalech.

Naše voda

10.5.2012 14.03, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5