26. 5. 2019

SPÚ zapojuje veřejnost do hlasování v soutěži Společné zařízení roku

Během měsíce listopadu má veřejnost možnost zapojit se do hlasování v letošním jubilejním ročníku soutěže Společné zařízení roku. Jak dnes informoval mluvčí Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Hynek Jordán, úřad vyhlásil již 10. ročník soutěže za účasti Českomoravské komory pro pozemkové úpravy.

Hlavním cílem této soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. Do letošního ročníku přitom podle Jordána přihlásily pobočky úřadu celkem 62 projektů. „Touto soutěží se snažíme přiblížit veřejnosti konkrétní výsledky pozemkových úprav a zároveň ocenit odbornou práci poboček krajských pozemkových úřadů, projektantů a realizačních týmů,“ vysvětluje poslání soutěže ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová a dodává: „Soutěž představuje nejlepší krajinotvorné prvky, a proto bychom ji rádi v příštích letech pořádali v rámci soutěže Cena české krajiny.“

V průběhu celého měsíce listopadu může veřejnost hlasovat pro jeden z přihlášených projektů, který získá Cenu veřejnosti pro společné zařízení roku. Ze všech hlasujících bude poté vylosován jeden výherce, který obdrží věcný dar v podobě digitálního fotoaparátu. V každé kategorii je možné přidělit pouze jeden hlas. Hlasování se uskuteční na webových stránkách SPÚ nebo přímo na webovém portálu soutěže – soutezszr.spucr.cz  v sekci „Hlasování veřejnosti“, kde naleznete veškeré informace.

Společná zařízení mají velmi pozitivní přínos nejen pro zvýšení kvality životního prostředí, ale i kvality života na venkově. Nejčastěji se realizují polní cesty, mostky, vodní nádrže, odvodňovací příkopy, zatravněné průlehy nebo vysázené prvky zeleně v podobě biocenter a biokoridorů. Jako každoročně je soutěž Společné zařízení roku členěna do následujících tří kategorií:

Zpřístupnění pozemků (přihlášeno 39 projektů)

Protierozní a vodohospodářská opatření (přihlášeno 15 projektů)

Opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí (přihlášeno 8 projektů)

V každé kategorii jsou udělena první tři místa a také zvláštní ocenění Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti pro společné zařízení roku. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v březnu 2017.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

1.11.2016 17.28, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

REVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKYREVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKY
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2