9. 7. 2020

Správní radu Nadace Partnerství posílil moderátor Vladimír Kořen

Nadace Partnerství, největší česká environmentální nadace, se kterou spolupracuje i portál Naše voda na projektu soutěže „Pro vodu“ , představila dva nové členy své správní rady. Informoval o tom mluvčí Nadace Martin Gillár.

Novými členy správní rady jsou podle jeho údajů moderátor a zároveň starosta Říčan u Prahy Vladimír Kořen a finanční ředitel IBM Pavel Dočekal. Doplnili tak stávající desítku členů správní rady. „Jsme rádi, že naši správní radu obohatily další výrazné osobnosti, které nás budou směrovat a zároveň nám pomáhat v naplňování našeho poslání. Naše správní rada je pro nás klíčovým orgánem, její podpora je pro naši práci důležitá,“ vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Vladimír Kořen a Pavel Dočekal se tak ve správní radě nadace setkávají například s Ladislavem Mikem, bývalým ministrem životního prostředí, aktuálně zastupujícím generálním ředitelem ředitelství pro zdraví a spotřebitele v Evropské komisi, Jiřím Franckem, majitelem firmy Naturaservis, Petrem Hlobilem, ředitelem mezinárodních vztahů CEE Bankwatch nebo Andreasem Beckmannem ze Světového fondu na ochranu přírody.

Vladimír Kořen vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, byl dlouholetým redaktorem České televize se zaměřením na vědu a téma ochrany přírody a ekologie. Stojí například za seriálem České hlavy, moderoval týdeník Planeta věda a v současné době na České televizi moderuje zábavně-vzdělávací pořad Zázraky přírody. Od roku 2010 se také aktivně věnuje komunální politice, a to z pozice starosty Říčan u Prahy. „Nadace Partnerství patří ke klíčovým nadacím v oblasti životního prostředí a díky její činnosti se podařilo vylepšit obraz českých environmentálních organizací. Nadace pečuje, spojuje, chrání, vychovává a rozdává radost. Podporuje hodnoty, které česká zem potřebuje jako sůl. Pokoru k přírodě, která nás překonává. Je mi ctí, že mohu této nadaci pomáhat,“ říká Vladimír Kořen.

Pavel Dočekal je absolventem Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Jako auditor ve společnosti EY vedl její brněnskou pobočku a získal mnoho zkušeností v oblasti firemních financí jak v České republice, tak v zahraničí. Od roku 2005 působí v IBM v Brně, kde je zodpovědný za oblasti financí a rozvoj zaměstnanců. „Pro společnost IBM je spolupráce s neziskovými organizacemi součástí firemní kultury a širšího uvažování o společenské odpovědnosti. Ověřili jsme si, že tato spolupráce je přínosná pro všechny strany. Jako firma chceme v Brně být nejen významným zaměstnavatelem, ale také dobrými sousedy a občany našeho města, kterým záleží na tom, jak se zde žije. I proto jsme Nadaci Partnerství již před časem oslovili s žádostí o přípravu firemních plánů mobility, které by byly naším příspěvkem ke snížení dopravního zatížení Brna. To byl můj první osobní kontakt s nadací. A musím říct, že velmi pozitivní. Je to moderní, profesionálně řízená instituce. Letos jsme se rozhodli spolupráci prohloubit o mentoringový program, v jehož rámci si odborníci IBM vyměňují zkušenosti s managementem nadace. Vše vyvrcholilo mým osobním zapojením do správní rady Nadace Partnerství,“ vysvětluje Pavel Dočekal.

Funkce ve správní radě je čestná a nový občanský zákoník dává správní radě ještě větší odpovědnost, než měla doposud.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

19.12.2014 9.48, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2