1. 6. 2020

Správa KRNAP vyhlašuje fotosoutěž o ceny

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) spolu se ZOO Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje amatérskou fotografickou soutěž Léto v Krkonoších a ZOO Dvůr Králové. Informoval o tom dnes vedoucí odboru vnějších vztahů KRNAP Jakub Kašpar.

Vítězové soutěže, vyhlášené u příležitosti 50 let existence KRNAP, se podle Kašpara mohou těšit na výstavu, zvětšeninu své fotografie a atraktivní ceny. „Chceme do oslav půlstoletí existence našeho nejstaršího národního parku zapojit co nejvíce veřejnost. Tak jsme se domluvili s našimi dobrými přáteli v královédvorské zoologické zahradě na fotosoutěži, která, jak doufám, motivuje amatérské fotografky i fotografy k zaznamenání toho nejkrásnějšího z přírody našich nejvyšších hor i ostrova exotické, především africké, přírody v srdci Evropy, kterým je dvorská ZOO,“ říká Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP. „Pro nás je radost spolupracovat s Krkonošským národním parkem a kromě Dne KRNAP v ZOO, který bude v sobotu 25. května, jsme chtěli na krkonošské narozeniny upozornit i dlouhodobější akcí. I proto fotosoutěž s následnými výstavami toho nejlepšího, co se v ní sejde,“ přitakává i ředitel ZOO Dvůr Králové nad Labem Přemysl Rabas.

Soutěž je vypsána ve dvou tematických kategoriích: Příroda Krkonošského národního parku a Africká příroda v pohybu ve střední Evropě. Zároveň budou snímky hodnocené ve třech kategoriích věkových – zvlášť od tvůrců do 14 let, od 15 do 18 let a od 18 let výš. Ve všech kategoriích by měly být uděleny tři ceny (pokud porota nerozhodne jinak) – tedy dohromady 18 ocenění. „Vystavit bychom chtěli ještě více snímků, řekněme 30–50, podle toho, jaké obrázky nám lidé pošlou,“ doplňuje Kašpar. Všichni autoři, jejichž snímky se dostanou na výstavu, dostanou podle něj drobnou odměnu.

Přihlásit do soutěže je možné snímky, vzniklé mezi 17. květnem (narozeniny KRNAP) a 31. srpnem (konec prázdnin) 2013, které dosud nebyly publikovány v médiích. Své snímky mohou autoři posílat elektronicky ve formátu *.jpg (minimální rozlišení 2500 pixelů delší strana snímku) do 15. září 2013 na e-mailovou adresu jkaspar@krnap.cz. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v ZOO Dvůr Králové nad Labem v průběhu října 2013. Každý soutěžící může přihlásit maximálně 4 snímky v každé tematické kategorii (tedy maximálně 8 snímků na jednoho autora).

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap, aktuality z královédvorské ZOO sledujte na profilu https://www.facebook.com/zoodvurkralove.

Naše voda

10.5.2013 8.40, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5