20.7.2016 8.50, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy
Spotřeba vody v ČR se loni zvýšila o 0,6 litru na osobu a den
Po mnohaletém postupném poklesu se v roce 2015 v ČR zvýšila spotřeba pitné vody pro domácnosti, a to o 0,6 litru na osobu a den a dosáhla 87,9 litru na osobu a den. Uvádí se to v dokumentu “Informace o stavu v zásobování pitnou vodou a jakosti dodávané vody”, kterým se dnes zabývá Vláda ČR.
Uvedený dokument poukazuje na dlouholetý trend zvyšování počtu zásobených obyvatel pitnou vodou, kdy v roce 2015 bylo v ČR zásobováno z vodovodů pro veřejnou potřebu 9,930 milionu obyvatel, tedy 94,2 % z celkového počtu. Z výsledků šetření dále vyplývá, že i když se v posledních 20 letech jakost vody z vodovodů pro veřejnou potřebu každoročně mírně zlepšovala, v roce 2015 došlo k jejímu zhoršení, danému především vyšší četností nálezů reziduí přípravků na ochrany rostlin v pitné vodě.
Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda
20.7.2016 8.50, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzyAktuality
Proplavování plavebními komorami na Baťově kanále v letošní sezóně
Akt. 16.2.2026 15.04Rubrika: Čistota vody a rekreace, Lodní doprava
Lesy ČR dokončují obnovu lesů u hradu Valdštejn, práce potrvají do konce února
Akt. 16.2.2026 12.11Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodlesa












