20. 9. 2018

Současná opatření nevedou k lepšímu hospodaření s vodou

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) se chce zasadit o změnu nastavení pravidel pro čerpání dotací do zemědělství. V rozhovoru pro týdeník Zemědělec to uvedl předseda ASZ ČR Josef Stehlík.

Stehlík byl na poslední valné hromadě asociace zvolen opět na další tři roky do čela této organizace sedláků. V uvedeném rozhovoru odpovídal mimo jiné na otázku, na co se hodlá v tomto období zaměřit. „Jako asociace jsme ve svých názorech konzistentní, takže nadále pokračujeme zejména v boji s přebujelou administrativou, které stále přibývá. Chceme se také zaměřit na definování pojmu rodinná farma, a to za účelem diskuse o úpravě legislativy vedoucí k určení úrovně právní ochrany rodinných farem ve společnosti a také jejich zařazení do statistických šetření. Touto problematikou se ale zabývá i Evropský parlament, který na základě svého usnesení žádá členské státy a Evropskou radu, aby se na rodinné farmy a jejich podporu více zaměřily, podotýká Stehlík.

Dalším naším tématem je pro ASZ ČR nastavování pravidel pro čerpání přímých plateb. „Domníváme se, že ta stávající nevedou ke zlepšení situace například v hospodaření s půdou, vodou, ale směřují pouze k tomu, že komplikují život sedlákům, kteří hospodaří veskrze dobře. Tam, kde by stát měl zasáhnout, se ale v podstatě neudělá nic. Takže spousta velkých podniků ani nepocítí, že k nějaké změně, například v cross compliance, či v greeeningu, dojde, nebo to bude čistě administrativní záležitost, kterou si vyřeší přes svého pracovníka,“ uvedl Stehlík.

Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v týdeníku Zemědělec nebo na stránkách asociace – www.asz.cz.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

19.7.2016 8.54, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Kalendář

<< Září 2018 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotoblog

více >

VODNÍ DÍLO NECHRANICEVODNÍ DÍLO NECHRANICE
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >