13. 7. 2020

Současná opatření nevedou k lepšímu hospodaření s vodou

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) se chce zasadit o změnu nastavení pravidel pro čerpání dotací do zemědělství. V rozhovoru pro týdeník Zemědělec to uvedl předseda ASZ ČR Josef Stehlík.

Stehlík byl na poslední valné hromadě asociace zvolen opět na další tři roky do čela této organizace sedláků. V uvedeném rozhovoru odpovídal mimo jiné na otázku, na co se hodlá v tomto období zaměřit. „Jako asociace jsme ve svých názorech konzistentní, takže nadále pokračujeme zejména v boji s přebujelou administrativou, které stále přibývá. Chceme se také zaměřit na definování pojmu rodinná farma, a to za účelem diskuse o úpravě legislativy vedoucí k určení úrovně právní ochrany rodinných farem ve společnosti a také jejich zařazení do statistických šetření. Touto problematikou se ale zabývá i Evropský parlament, který na základě svého usnesení žádá členské státy a Evropskou radu, aby se na rodinné farmy a jejich podporu více zaměřily, podotýká Stehlík.

Dalším naším tématem je pro ASZ ČR nastavování pravidel pro čerpání přímých plateb. „Domníváme se, že ta stávající nevedou ke zlepšení situace například v hospodaření s půdou, vodou, ale směřují pouze k tomu, že komplikují život sedlákům, kteří hospodaří veskrze dobře. Tam, kde by stát měl zasáhnout, se ale v podstatě neudělá nic. Takže spousta velkých podniků ani nepocítí, že k nějaké změně, například v cross compliance, či v greeeningu, dojde, nebo to bude čistě administrativní záležitost, kterou si vyřeší přes svého pracovníka,“ uvedl Stehlík.

Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v týdeníku Zemědělec nebo na stránkách asociace – www.asz.cz.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

19.7.2016 8.54, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2