22. 9. 2019

V sobotu zahajuje svou činnost workoutový park v Hluboké nad Vltavou

Sportovně relaxační areál v Hluboké nad Vltavou se rozrostl o nové workoutové hřiště. Jde o unikátní venkovní posilovnu, která je jednou z prvních v Evropě sloužících nejen zdravým lidem, ale také vozíčkářům. Informoval o tom manažer areálu David Šťastný.

Hendikepovaní  si spolu s ostatními budou moci novou přírodní tělocvičnu poprvé vyzkoušet v sobotu 19. srpna. Zahájení provozu nového workoutového hřiště je jedním z dílčích kroků města vedoucích k naplnění vize „Hluboké bez bariér“. Jejím cílem je celé město, ležící ve velmi členité terénu, zpřístupnit hendikepovaným návštěvníkům. „Hluboká je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v této zemi. Nejsme ovšem jen městem památek, ale také místem aktivního odpočinku. Naší dlouhodobou snahou je proto nabídku služeb rozšiřovat, zkvalitňovat a vytvořit dostupnou všem. Hluboká není turistickým skanzenem, ale živým městem. I tato investice je proto určena návštěvníkům z domova či zahraničí stejně jako obyvatelům Hluboké a celého jejího okolí, včetně sousedních Českých Budějovic. Nedílnou součástí je snaha o otevření města tělesně postiženým bez jakýchkoli omezení,“ uvedl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Výstavbu přírodní posilovny financovala Evropská unie z programu Erasmus +, spolek Pro rozvoj Šumavy, město Hluboká nad Vltavou, Sportovně relaxační areál Hluboká a McDonald´s České Budějovice. Provoz nového workhoutového hřiště RVL13 v hlubockém sportovně relaxačním areálu odstartuje v sobotu 19. srpna v 14 hodin za účasti starosty města  Jirsy, Karla Poborského a reprezentantů České republiky ve vozíčkářských sportech Ivana Nestávala, Miroslava Šperka, Zbyňka Sýkory a Zdeňka Krupičky. Během dne budou připraveny ukázky cvičení profesionály, ale návštěvníci budou mít šanci zapojit se do skupinových cvičení a vyzkoušet si nové hřiště.

Hřiště, nová součást jednoho z nejnavštěvovanějších sportovně relaxačních areálů v České republice, je tvořeno deseti cvičebními prvky. Celkem sedm z nich je přizpůsobeno pro vozíčkáře, kterým umožňují absolvovat celou řadu cviků. Jejich rozmanitost závisí na kreativitě a nápaditosti každého cvičícího jedince. „Prvky umožňují dělat cviky ve více výkonnostních kategoriích.  Každý si tedy svůj cvik může uzpůsobit dle aktuální fyzické kondice a posouvat své výkony dále. Hřiště je ozvučeno. Každý sportovec se může připojit pomocí bluetooth a ke cvičení si pustit do sluchátek svou oblíbenou hudbu,“ doplnil programový manažer Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou Tomáš Petřík.

Součástí hřiště je i příjemné posezení v prostředí nádherné přírodní lokality s výhledem na romantický hlubocký zámek.  „Každoroční investice nám umožňují postupné zvyšování kvality a šíře nabízených služeb. V tomto trendu chceme pokračovat tak dlouho, dokud nám to rozpočet a prostor dovolí,“ poznamenal Šťastný. Sportovně relaxačním areálem Hluboká nad Vltavou, který je jedním z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice, projde ročně přibližně 100 tisíc návštěvníků. Své místo si zde najdou všechny věkové skupiny od dětí po seniory, stejně jako rekreační či aktivní sportovci.

Naše voda, ilustrační foto relaxační areál Hluboká nad Vltavou

14.8.2017 13.30, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÁZNĚ KYSELKALÁZNĚ KYSELKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4