21. 5. 2019

V sobotu proběhne na Špičáku atraktivní loučení s prázdninami

Poslední sobotu letošních prázdnin (27. srpna) – se mohou všichni návštěvníci šumavského Špičáku vydat na naučnou stezku za zábavou a soutěžemi. Informovala o tom dnes mluvčí státního podniku Lesy České republiky (Lesy ČR) Eva Jouklová.

Právě Lesy ČR a sportovní areál Ski&Bike Špičák připravily pro zájemce zhruba tříkilometrovou trasu vedoucí od špičácké rozhledny na Čertovo jezero a odtud zpět k chatám Hanička a Blaženka poblíž nástupu na lanovku. V závěru dne se vylosuje hlavní cena – vyhlídkový let nad Šumavou. Celý okruh není náročný a zvládnou jej i malé děti nebo rodiče s dětskými kočárky.

Od 9,00 hodin je v provozu lanovka na vrchol Špičáku a první skupinky mohou k Čertovu jezeru vyrazit v 9,30 hodin. Poslední zájemci, kteří se akce chtějí zúčastnit, pak v 17 hodin. „U rozhledny najdou první stanoviště, kde obdrží účastnické kartičky, které si nechají potvrdit na dalších celkem pěti zastávkách rozmístěných po naučné stezce. V prostoru dětského hřiště před chatami Hanička a Blaženka pak kartičky odevzdají. Všechny budou zařazeny do slosování o vyhlídkový let nad Šumavou. Děti se v cíli mohou těšit na dárky,“ sděluje organizační podrobnosti Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák. Lesníci ze státního podniku Lesy ČR návštěvníkům na stanovištích ukáží, jak pečují o zdejší lesy. Nebudou ale poučovat…“Řadu věcí si návštěvníci vyzkouší. Věřím, že zaujme frontáž kůry stromů, což je v mírné nadsázce ukázka lesní daktyloskopie. Přesvědčí se, že každý strom má svůj typický otisk, podle něhož se dá poznat. Vzniklý obtah s docela působivým designem si mohou ponechat jako suvenýr. Líbit se jim bude i poznávačka lesních předmětů,“ dodává  Ladislav Řezník z Lesů ČR.

Ski&Bike Špičák v letošní letní sezoně poprvé veřejnosti nabídl zkompletovanou podobu svých letních aktivit. K letnímu provozu lanovky a pěti trasám bikeparku se postupně přidávaly další prvky. Vyrostly nové tréninkové plochy pro bikery- začátečníky, vhodné i pro děti, s jednoduchými skoky a přejezdy překážek. Dále půjčovna kol s nabídkou kvalitativně nejlepších speciálů pro downhill i tradičních horských kol, a letos premiérově též elektrokola. Dětská hřiště či singltrack spojující areál s železnorudským okolím. Dominantou se před třemi léty stala rozhledna na vrcholu Špičáku. Ve spolupráci s Lesy ČR vznikla nabídka turistických tras vedoucích areálem a po blízkém okolí.

Šumavský Špičák se v letošním roce také vydal jako jeden z prvních sportovních horských areálů v ČR novou cestou svého rozvoje. Má vypracovánu studii řídící se enviromentálními pravidly obecně uznávanými při ochraně přírody a zároveň akceptovatelnými pro místní správu ochrany přírody. Všechny další nové investice, které se chystají (například výstavba stravovacího zařízení), tak budou realizovány v souladu s touto koncepcí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

 

25.8.2016 14.38, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2