18. 9. 2020

SmVaK Ostrava opět podpoří zaměstnance aktivní v neziskové sféře

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kterým není lhostejná kvalita života lidí tam, kde žijí, rozdělí Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) v letošním roce 200 000 korun. Informoval o tom dnes mluvčí SmVaK marek Síbrt.

Společnost SmVaK již podruhé vyhlásila a vyhodnotila grantovou výzvu v programu Plaveme v tom spolu! Jeho prostřednictvím získají podporu neziskové organizace, v nichž vodaři působí. Zaměstnanci letos přihlásili 22 projektů s celkovým rozpočtem přesahujícím 1,7 milionu korun, přičemž na jejich realizaci žádali zhruba 430 tisíc korun.

„Nakonec jsme se rozhodli podpořit devatenáct projektů celkovou částkou 199 500 korun. Vím, že podobně zaměřené programy již několik let realizují další významné společnosti v kraji. My jsme s naším konceptem přišli poprvé loni a získali jsme řadu zkušeností, jak naši zaměstnanci na tento program reagují, jaký mají zájem, kam své obecně prospěšné aktivity směřují, a co považují za smysluplné pro zvyšování kvality života ve svém okolí. A zkušenosti získali, jak je zřejmé podle projektů, které odborná komise letos hodnotila, i naši zaměstnanci. Projekty jsou kvalitnější. Nejde ani tak o formu jejich sepsání jako spíše o plánované aktivity. Velice mě těší, že zaměstnanci přihlásili více projektů, jejichž cílem je pomáhat lidem, kteří se vlivem katastrofy mohou ocitnout v ohrožení, nebo těm, k nimž nebyl osud právě přívětivý,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Podpora tak letos směřuje například do speciální školy v Nové Jičíně na vybavení multisenzorických místností pro děti s více druhy postižení, na přípravu terénních pracovníků intervenčních týmů zasahujících v mimořádných událostech, na vybavení členů záchranné brigády psovodů nebo charitativní akci pro dívku postiženou mozkovou obrnou. Ani letos nezůstávají stranou volnočasové aktivity dětí (Klub mladých Filadelfia nebo Klub Pathfinder), stejně jako sportovní aktivity mládeže počínaje hasičským sportem přes fotbal, aerobic až po badminton. Pozornost je věnována také oblasti životního prostředí. Zajímavý projekt bude realizován například v okolí Hradce nad Moravicí, kde by mělo dojít k údržbě a obnově studánek díky členům Matice Slezské.

„Není pro nás podstatné, zda jsou naši lidé aktivní ve sportovním klubu, společenském nebo kulturním spolku, při pořádání akcí pro veřejnost, děti nebo skupiny zdravotně či sociálně znevýhodněných osob, případně v zájmových kroužcích. Zásadní je, že se chtějí podílet na rozvoji regionu, v němž žijí. Je pro nás důležité, aby zaměstnanci byli motivovaní pracovat co nejlépe, protože jen tak budou s našimi službami spokojeni naši zákazníci, ale musíme také umět ocenit, čemu se věnují ve svém volném čase,“ uzavírá Pšenička.
Naše voda, foto: SmVaK
 

16.2.2017 15.46, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31