26. 9. 2018

Slováci přeskočili Rakušany v návštěvnosti Lázní Luhačovice

Rok 2014 byl již druhým v pořadí, který potvrdil tendenci enormního růstu zájmu Slováků o Lázně Luhačovice. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

S počtem 1900 klientů a meziročním nárůstem o téměř 40 % přeskočili Slováci i loni Rakušany, kterých přišlo do Luhačovic cca 1200. Přitom až do roku 2012 byli Rakušané suverénní zahraniční jednotkou v návštěvnosti největších moravských lázní. Celkem v loňském roce navštívilo akciovou společnost Lázně Luhačovice 33 124 klientů, z toho byla přibližně desetina ze zahraničí. Více než polovina zahraničních hostů přišla ze Slovenska.

„Slováci objevili kouzlo luhačovických lázní, především zdejší zachované stavby jejich nejvýznamnějšího architekta Dušana Jurkoviče. Spolu se světoznámou Vincentkou, polohou blízko hranic a špičkovými službami, si tak Luhačovice posílily pozici Slováky nejnavštěvovanějších českých lázní. Nebývalý růst trvá již třetí rok a je podpořen marketingovými a PR aktivitami lázní na Slovensku. Zatímco v roce 2012 navštívilo Lázně Luhačovice cca 1000 Slováků, loni to byl téměř dvojnásobek. Slovensko patří k našim nejrychleji rostoucím trhům. Potvrzuje to správnost našeho záměru získat větší podíl na slovenském trhu,“ konstatoval Dědek.

Z pohledu počtu pobytových dnů (přenocování) je však podle něj rakouská klientela podstatně významnější, protože přichází na delší léčebné pobyty. Slovenský trh však roste nejrychleji a je z pohledu počtu pobytových dnů na druhém místě za Rakouskem. Zatímco Slovensko je na vzestupu, izraelský trh byl výrazně poznamenán nestabilní politickou situací a sankce a klesající cena ropy se zase nepříznivě odrazily na ruském trhu.

Luhačovice však nejsou jen cílem lázeňských a wellness pobytů, či jednodenních výletů, ale tradičně jsou i významným zaměstnavatelem Slováků a místem setkávání české a slovenské kulturní a politické reprezentace. Důvodem je jazyková, kulturní a geografická blízkost a bohatá historie vzájemných vztahů.

„Lázně Luhačovice, a. s., v současnosti zaměstnávají 475 osob, z toho je 22 Slováků. Nejčastěji u nás zastávají pracovní pozice fyzioterapeutů, lékařů, masérů a všeobecných sester. Zaměstnávání Slováků je bezproblémové, v ČR se uznávají doklady o vzdělání a praxi. Zkušenosti máme s nimi pozitivní. V současnosti bychom rádi posílili náš tým, a proto i na Slovensku hledáme nové pracovníky. Zájem máme o fyzioterapeuty-fyzioterapeutky, lékaře-lékařky, maséry-masérky, číšníky a servírky a plavčíky. Můžeme nabídnout i ubytování za přijatelné částky. V současnosti navíc probíhají rekonstrukce ubytovacích kapacit s cílem zvýšit jejich standard na požadovanou úroveň,“ konstatoval Dědek.

Více informací: www.LazneLuhacovice.cz  a www.HotelAlexandria.cz

Naše voda, foto Lázně Luhačovice

4.3.2015 12.56, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy

Aktuality

Kalendář

<< Září 2018 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotoblog

více >

SPOLEK VLTAVAN - KŘEST REPLIKY ŠÍFUSPOLEK VLTAVAN - KŘEST REPLIKY ŠÍFU
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >