10. 7. 2020

Sklizeň vodní biomasy v Litovli lodí CONVER se vydařila

Pouhých osm hodin trvalo odstranění biomasy a úklid orobince na rybníku “Olomoucký” v městském parku ve městě Litovel. Portál Naše voda o tom informoval manažer projektu CONVER (značka sklízecích lodí) Josef Zavřel.

K úklidu Olomouckého rybníka (původní stav vidíte na ilustračním snímku) byla použita loď CONVER C 420 – BASE LINE, celkově šlo o plochu 0,6 hektaru „Efektivita stroje byla oceněna jak zadavatelem, reprezentovaným vedoucím oddělení životního prostředí Městského úřadu Litovel, panem inženýrem Kurfürstem, vedením města, tak obyvateli,“ konstatoval Zavřel.

Prezentace provedená praktickou ukázkou činnosti stroje je výsledkem zastoupení firmy CONVER B.V., pro Českou republiku a Slovensko firmou LNĚNIČKA, s.r.o. Litomyšl.

Sortiment strojů CONVER obsáhne jak práce v úklidu vodních ploch, břehů a příbřežních partií od vodní vegetace, tak v pracích spojených s jejich úpravou, těžbou sedimentů, modelací břehů, “z vody”, bez nutnosti odvodnit prostor vyžadující úpravy. Využití schopností obojživelných nosičů nářadí poskytuje možnosti výrazného zkrácení doby potřebné pro provedení prací, oproti doposud používaným technologiím, nebo umožňuje doposud neuskutečnitelné zásahy v odstraňování naplavenin, například z výsepních břehů řek, či předjezových prostorech s možností jejich vynášení na břeh pro další zpracování, nebo uložení na skládky.

Stroje CONVER si našly uživatele ve čtrnácti zemích světa, od Brazílie až po Vietnam. Česká republika, jako “střecha Evropy” musí mít péči o vodu v krajině, jako nejzákladnější povinnost ve vztahu k vlastním bohatství a zemím, kam vody od nás a v jakém stavu a množství odtékají. Stroje CONVER jsou jedním z prostředků, jak péči o vodu v přírodězefektivnit a mnoha případech zlepšit.

Naše voda

21.6.2012 14.12, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2