18. 7. 2019

Sedmý ročník Life Sciences Film Festivalu se blíží

Celkem 36 dokumentárních filmů zabývajících se otázkami vlivu člověka na přírodu, produkcí potravin či udržitelného rozvoje, nabídne letošní ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční 16. až 20. října na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU) a 28. 10. v Kampusu Dejvice. Informoval o tom mluvčí ČZU Josef Beránek.

Pořadateli festivalu je ČZU a Harvest Films, z. s., festivalové projekce se konají ve Velké aule ČZU. Vstup na všechny filmy a doprovodné akce je pro studenty, pedagogy i veřejnost zdarma. Filmy budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 3 000 Eur.

Festival pokračuje i po vyhlášení vítězných filmů. Ve spolupráci s Městkou částí Praha 6 a Kampusem Dejvice na něj v sobotu 28. října navazuje Food Film Festivalová (FFF) sekce. V Ballingově sálu Národní technické knihovny festival uvede nejlepší filmy o jídle z programu LSFF, na které navážou komentáře odborníků z okolních vysokých škol a vědeckých pracovišť. V prostorách Galerie NTK pak proběhnou praktické ukázky či ochutnávky. Letošní program se zaměří např. na vliv veganské stravy na špičkové sportovní výkony, na otázku, proč už dávno nejsme jablečnou velmocí, zda pít či nepít mléko a destiláty: co všechno se dá vypálit a praktická ukázka, jak to chutná.

Life Sciences Film Festival se koná pod záštitou radní hl. m. Prahy Jany Plamínkové. Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a má záštitu ministra zemědělství Mariana Jurečky. „Minulé ročníky Life Sciences Film Festivalu otevřely nádherný prostor pro setkání vědy a filmu, prodchnuté atmosférou inspirující ke sdílení a rozvíjení nových myšlenek, k diskusím, ale hlavně ke sdílení radosti z dobrodružství poznání. Během několika málo let se stal Life Sciences Film Festival důležitou součástí života naší univerzity,“ komentuje akci rektor ČZU Jiří Balík.

Naše voda, logo festivalu: LSFF

 

10.9.2017 6.50, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4