10. 4. 2020

Sedláci si pozvou k debatě deset politických stran

Co říkají na Desatero Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR), které vyjadřuje hlavní postoje této nevládní organizace k problematice zemědělství, venkova a podnikání obecně, jednotlivé politické strany, bude tématem setkání ASZ ČR se zástupci stran 5. května.

Informovala o tom Šárka Gorgoňová z ASZ ČR s tím, že na setkání budou přítomni delegáti 48 regionálních organizací a členských svazů ASZ ČR, která zastupuje více než 6.500 zemědělských podnikatelů, zástupci médií a prostřednictvím online záznamu i široká veřejnost na mimořádném zasedání Rady ASZ ČR, které se uskuteční za účasti představitelů politických stran v pátek 5. května v pražském hotelu STEP.

Na setkání, které je organizováno v souvislosti s blížícími se parlamentními volbami, byli na základě usnesení z březnové Rady ASZ ČR pozváni zástupci těchto stran a hnutí: Hnutí ANO 2011, Česká pirátská strana, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, Realisté, STAN, Strana svobodných občanů, Strana Zelených a TOP 09. Garanti jednotlivých politických subjektů pro oblast zemědělství a venkova budou mít možnost představit vlastní priority a stanoviska jak k hlavním požadavkům ASZ ČR, tak celé škále témat důležitých pro širokou veřejnost. Tedy nejen jak vnímají dotační politiku a jaké by mělo být nastavení Společné zemědělské politiky EU po roce 2020, ale také jejich postoje k obecnějším tématům – venkov, krajina, rodinné farmy, podmínky k podnikání, byrokracie, potraviny, myslivost.

Celodenní akce se budou moci zúčastnit i akreditovaní novináři, dění v sále bude přenášeno online na Facebook ASZ ČR a Youtube, možnost sledovat ho tedy budou mít opravdu všichni. Po skončení diskuse se uskuteční tisková konference k výsledkům tohoto jednání.

Asociace soukromého zemědělství ČR je dobrovolnou stavovskou a profesní organizací soukromých zemědělců v České republice. Veškerá její činnost vychází z respektování starých selských tradic a přesvědčení o perspektivě rodinných farem jako základu moderního evropského zemědělství a živého venkova. Více informací na www.asz.cz.

Naše voda, ilustrační foto ASZ ČR (křest knihy Voda, půda a sedláci)

15.4.2017 5.39, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3