22. 8. 2019

Rybářské slavnosti v Blatné budou 25. června

Blatenské Rybářské slavnosti už patří mezi specifika tohoto jihočeského města. Nejvýznamnější kulturní událost v roce letos proběhne opět v blízkosti vody, a to na nábřeží zámku Blatná, v sobotu 25. června od 10:00. Uvádí to rybářství Blatenská ryba.

Slavnosti si nelze představit bez vynikajících rybích specialit a doprovodného kulturního programu. Tak na co se letos můžete těšit?

V dopolední části programu se představí na scéně především blatenská základní umělecká škola, která bude prezentovat své taneční a hudební obory. Zároveň mohou rodiče s dětmi zavítat na nádvoří zámku i do zámeckého parku, kde bude připraven zábavný program a divadlo pro děti.

V odpoledních hodinách se na pódiu představí hudebníci české scény. Můžete se těšit na Annu Polívkovou, která je publika určitě více známa jako herečka, ale je také vynikající zpěvačkou. Na kytaru ji doprovodí Jakub Xavier Baro.

Hlavní hvězda letošních Rybářek vystoupí v 18:00 a budou to Gipsy.cz. Ti jsou známí nejen tuzemskému publiku, ale jsou také jedním z nejznámějších českých interpretů v zahraničí. Jejich romano hip hop je díky jejich originálnímu přístupu novým, svébytným a hlavně fungujícím žánrem.

Tímto koncertem ale Rybářské slavnosti v Blatné zdaleka nekončí. Hned po Gipsy.cz vystoupí energické seskupení Cirkus Problem, kteří se sami specifikují jako „parta punkových klaunů, co si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house“. Program pak bude pokračovat až do půlnoci a těšit se můžete také na Fire Show a Votvíráky.

V neposlední řadě si přijdou na své i ti, kteří vyrazili na Rybářské slavnosti za gurmánským zážitkem. Nejen, že budou moci ochutnat mnohé rybí speciality, ale také se například dozví, jak zpracovat kapra do poslední šupinky. Po celý den budou moct návštěvníci ochutnávat rozličné rybí speciality, navštívit blatenské sádky či lihovar, kde budou připraveny exkurze pro zájemce.

Veškerý program se odehraje symbolicky v blízkosti vody, a to na nábřeží blatenského zámku, v jeho parku a na sádkách.

Zdroj: Blatenskaryba.cz, foto: wikimedia commons, Ben Skála

11.5.2016 0.37, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1