22. 9. 2020

27.12.2011 11.32, Rubrika: Rybářství a rybníkářství

Rybáře čeká zase cestování, rozšíření výdeje lístků je prý nesystémové

Sotva rybáři začali jezdit pro povolení nutná k lovu na více městských a obecních úřadů, už je vše jinak. Jak totiž připomíná server idnes.cz, rybářské lístky budou k mání místo zhruba 600 míst opět jen na 200 úřadech.

Lidé si pro rybářské lístky mohou chodit zhruba na trojnásobný počet míst od letošního července. Půl roku nato vládou prošla analýza ministerstva vnitra, která ale tento krok označila za nesystémový. “Nedoporučuje se přenášet na obce s pověřeným obecním úřadem jakékoliv nové kompetence, jak tomu bylo například v případě rybářských lístků,” stojí v dokumentu, jenž rozebírá stav fungování státních a obecních úřadů.

Vnitru dala vláda za úkol vypracovat další fázi reformy veřejné správy. Počítá mimo jiné s tím, že kompetence takzvaných obcí s pověřeným úřadem (v ČR je jich nyní 388) budou navráceny úřadům s rozšířenou působností (těch je 205). Změna se mimo jiné dotkne i vydávání rybářských lístků. S tím nesouhlasí rybářský svaz, ani obce v  jižních Čechách. Ty o rozšíření výdeje stály vůbec nejvíce kvůli turisty obléhanému Lipnu.

“Na našem úřadě vydávání rybářských lístků funguje velmi dobře,” pochvaluje si současný stav referentka Eva Procházková z Městského úřadu ve Vyšším Brodě. Rybářských lístků tam od července vydali zhruba sto. Chodí si pro ně Češi, ale kvůli Lipnu také rybáři z Rakouska, Holandska, Anglie, Francie nebo Německa. “Z našeho pohledu je to pozitivní krok, protože došlo ke zlepšení dostupnosti rybářských lístků. Nemělo by se to proto vracet zpátky,” řekl iDNES.cz jednatel Českého rybářského svazu Jan Štípek. Podle něj na nová pravidla nebyly žádné negativní ohlasy. “Přesunout tuto činnost dále od občanů by nebyl správný krok. Mám pocit, že všichni zapomněli, že státní rybářské lístky se na naší obci vydávaly do roku 2004,” míní Procházková.

To, že stát po půl roce volá po změně pravidel pro rybářské lístky, ministerstvo zemědělství hájí nutností napravit chyby. “Po schválení novely, kterou v loňském roce předložili poslanci, byly zjištěny některé systémové nedostatky. Ministerstvo zemědělství je připraveno ve spolupráci s ministerstvem vnitra předložit nový návrh novely, který by je vyřešil,” řekl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva zemědělství Jan Žáček.

Podle vnitra se podobné případy, kdy půl roku po změně pravidel přichází další kotrmelce, už nebudou opakovat. “Vláda uložila řešit nezbytné aktuální problémy až po projednání s ministerstvem vnitra,” uvedla Petra Schneiderová z tiskového odboru tohoto ministerstva.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rybare-ceka-zase-cestovani-rozsireni-vydeje-listku-je-pry-nesystemove-13g-/domaci.aspx?c=A111224_163012_domaci_hv

27.12.2011 11.32, Rubrika: Rybářství a rybníkářství

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4