22. 5. 2019

Řidiči, kteří nepožili alkohol, dostanou zdarma nealkoholické pivo

Řidiči, kteří nepožili před nebo při řízení motorového vozidla alkohol, dostanou při silničních kontrolách v průběhu srpna od zástupců pivovarů nealkoholické pivo. Informovali o tom na dnešní tiskové konferenci představitelé Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS).

Jde o projekt „Řídím – piju nealko pivo“, který je prvním výstupem spolupráce ČSPS a Policie ČR. Obě organizace totiž podepsaly memorandum, jehož cílem je spolupráce přispívající ke zlepšení situace v oblasti silničního provozu na území ČR. Akce „Řídím– piju nealko pivo“ má podle výkonného ředitele ČSPS Jana Veselého rozšířit povědomí o nápoji pro řidiče, který může být bezpečnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování zákona. „V období od 1. do 31. srpna v rámci dopravně– bezpečnostních akcí české policie budou ve 14 krajíchČeské republiky na místech policejní kontroly i zástupci některého z našich pivovarů.  Reprezentanti pivovarův modré reflexní vestě předají řidičům, kteří nepožili před nebo při řízení motorového vozidla alkoholický nápoj, nealkoholické pivo. Podle ujednání s policií nesmí rozdávatžádné propagační předměty nebo materiály pivovaru. Akce se zúčastní 15 pivovarů, členů Českého svazu pivovarů a sladoven, což představuje 84 procent trhu piva v České republice,“ uvedl Veselý.

Statistiky ČSPS uvádějí, že v posledních deseti letech představuje kategorie nealkoholických piv nejdynamičtěji se rozvíjející segment piv. I v období, kdy konzumace některých kategorií piv stagnovala nebo dokonce poklesla, spotřeba nealkoholického piva rostla. Podle nejnovějších výzkumů agentury Centrum pro výzkum veřejného mínění si za situaci, kdy si normální pivo konzument dát nemůže, automaticky zvolí pivo nealkoholické přibližně polovina mužů (53 procent), mezi ženami by tak podle svých slov v roce 2010 učinilo 26 procent.

Pivovary považují neslučitelnost konzumace alkoholu a řízení vozidel dlouhodobě za svou prioritu. Je obsažena i v etickém kodexu Principy samoregulace v oblasti komerční komunikace, který v roce 2003 vznikl v rámci sdružení „Iniciativa zodpovědných pivovarů“. Uvedenými zásadami se řídí všechny pivovary sdružené v ČSPS.

Naše voda

Další informace naleznete na internetových stránkách ČSPS www.cspas.cz a Policie ČR www.policie.cz.

27.7.2011 13.50, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2