29.5.2025 8.48, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství
Říčany koupí za miliony vodní nádrž Pacov
Zastupitelstvo Říčan schválilo nákup vodní nádrže Pacov (rybníka Pacovák) v lokalitě Pod Bahnivkou. Jde o druhou největší vodní plochu ve městě – hned za Mlýnským rybníkem. Město to oznámilo na Facebooku.
Vlastnictví rybníka umožní městu ve spolupráci s rybáři efektivněji koordinovat údržbu říčanských rybníků, což povede ke zlepšení kvality vody a ekologické stability – zejména v oblíbeném koupacím rybníku Marvánek.
Areál se podařilo koupit za výhodnou cenu 19,5 mil. Kč. Pozemky zůstanou bez developerských zásahů a zachovají si svůj přírodní charakter.
Zdroj a foto: město Říčany
29.5.2025 8.48, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství












