26. 8. 2019

Rekonstrukce vodovodních řadů na Frýdecko-Místecku jsou v plném proudu

Několik významných investičních projektů do vodovodních sítí odstartovala na začátku léta společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) na Frýdecko-Místecku. Informoval o tom dnes mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Poté, kdy byly letos dokončeny práce na modernizaci vodovodů například na Hukvaldech nebo v Hálkově ulici ve Frýdku-Místku, rozběhly se na začátku prázdnin další projekty například v Třinci-Oldřichovicích, Bystřici nad Olší nebo v ulicích Pod Štandlem a Podpuklí ve Frýdku-Místku.

V Oldřichovicích v oblasti pod lanovkou na Javorový vrch je v současnosti rekonstruováno téměř 1250 metrů vodovodu a modernizována bude díky výměně technologického vystrojení, elektroinstalace a nezbytným stavebním úpravám také automatická tlaková stanice, jejímž prostřednictvím jsou zásobovány výše položené domy v lokalitě. „Náklady přesáhnou šest milionů korun. Díky nim se zlepší tlakové poměry v síti, ale především bude zvýšena kapacita vodovodu, která aktuálně dosahuje svého limitu. Umožníme tak v budoucnu napojení dalších odběratelů a nebudeme nijak bránit potenciálnímu rozvoji oblasti. Hotovo by mělo být na začátku podzimu,“ říká technický ředitel SmVaK Ostrava Martin Veselý.

Nevyhovující tlakové poměry jsou důvodem investice do vodovodní sítě také v části Bystřice nad Olší s názvem Škubňa. Za více než jeden a půl milionu zde bude modernizováno 340 metrů sítě, přepojeno bude 12 přípojek a vyměněno 5 přípojek z oceli. Ocelový vodovodní řad z padesátých let minulého století s profilem DN 50 bude vyměněn za polyetylenový s profilem DN 90. Tím bude zajištěna dostatečná kapacita pro pokrytí potřeb místních odběratelů. Stavba by měla být dokončena na přelomu září a října.

Ve Frýdku-Místku byly na začátku léta zahájeny dva investiční projekty do obnovy vodovodní sítě. V ulici Pod Štandlem bude za tři a půl milionu korun položeno 390 metrů potrubí z tvárné litiny, které nahradí litinový řad ze sedmdesátých let minulého století. Současné potrubí není kapacitně dostačující, což změní nový řad s vyšším průměrem. „V lokalitě se dle územního plánu počítá s dalším rozvojem. Díky našemu investičnímu projektu bude možné připojovat další odběratele, kteří se rozhodnou v oblasti stavět. Současným domácnostem se zlepší tlakové poměry v síti,“ vysvětluje Veselý. Hotovo by mělo být na přelomu září a října.

V ulici Podpuklí je rekonstruováno potrubí z šedé litiny z konce šedesátých let v koordinaci s rekonstrukcí silniční komunikace Správou silnic Moravskoslezského kraje. Za více než dva a půl milionu korun bude modernizováno více než 360 metrů sítě včetně přepojení odbočných řadů a 11 přípojek. Sedm přípojek z oceli bude vyměněno. Stavba by měla být dokončena na konci září. „V co největší míře se snažíme naše projekty koordinovat s městy, obcemi a dalšími organizacemi. Jde o zvýšení efektivity, snížení nákladů, ale také o zkrácení času, kdy musíme omezovat obyvatele daných lokalit stavební činností. Vzájemná komunikace a spolupráce je přínosná pro všechny strany,“ vysvětluje Veselý.

Naše voda, ilustrační foto SmVaK

 

 

 

22.8.2017 11.54, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1