22. 9. 2020

Ražba štoly v hrázi rybníku Jordán je už v půlce

Ražba štoly spodní výpusti v hrázi táborského rybníku Jordán je už v půlce. V současnosti  je hotovo 65 metrů z celkových cca 150 metrů štoly. Informovalo o tom dnes město Tábor.

Práce na ražbě štoly by měly být hotové v horizontu šesti týdnů. Současně probíhají stavební práce na objektu uzávěrů pod ulicí U stadionu Míru.

Hladina Jordánu, do kterého je aktuálně přepouštěna voda z Košínské nádrže, je v současnosti na úrovni bezpečnostního přelivu. Voda je z nádrže odváděna potrubím přes Štičí líheň Esox, dále pak speciální násoskou, k jejímuž zprovoznění došlo minulý týden, menší množství stále odtéká vodopádem.

Vodní hladina Jordán byla o Velikonocích využita k netradiční formě vyjádření názoru na projekt Obnova rybníka Jordán. „Přestože respektujeme řeč moderních uměleckých forem a prvků, upozorňujeme, že jordánská nádrž má v současné době status staveniště. Z toho plynou jasná pravidla hry, která je třeba dodržovat. Jedná se především o zákaz vstupu do prostoru rybníka Jordán,“ upozorňuje město Tábor.

Vyhlášení tohoto režimu, které má oporu i v městské vyhlášce, je mj. motivováno snahou zajistit v průběhu trvání projektu “Obnova rybníka Jordán” obyvatelům i návštěvníkům města maximální bezpečnost. „Podobné happeningy jsou proto v této oblasti nepřípustné. Žádáme veřejnost o respektování zákazu vstupu do prostoru rybníka Jordán. Jeho dodržování bude i nadále průběžně kontrolováno městskou policií i Policií České republiky. Současně upozorňujeme neznámé vtipálky, že přelepovat výstražné cedule, které upozorňují na možná nebezpečí na staveništi čímkoliv, je možné vykládat jako ohrožování bezpečnosti. Doporučujeme proto vyjadřovat své názory na prováděnou akci jiným způsobem,“ zdůrazňuje dále městský úřad.

Zdroj: Město Tábor

11.4.2012 13.25, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4