18. 7. 2019

O půjčování lodí na Ohři byl letos velký zájem

Úspěšnou sezonu zažili provozovatelé půjčoven lodí a vodáckých tábořišť na řece Ohři. Díky častým přeháňkám bylo vody v řece dostatek po celou sezonu, počasí ale bylo dostatečně teplé, aby vodáky neodradilo. Nejoblíbenější jsou v půjčovnách kanoe před nafukovacími rafty, zjistila ČTK v anketě mezi provozovateli.

“Ohře byla za celou sezonu na minimálním stavu jen 14 dní, a i v těchto dnech byla splavná. Jinak byl vodní stav díky počasí dobrý, srážky přitom přicházely převážně ve formě přeháněk, což bylo pro vodáky příznivé. I tábořiště na Ohři měla v létě vzestupnou tendenci,” řekl ČTK provozovatel vodácké půjčovny Dronte Miloslav Pražák.

Spokojenost se sezonou vyjádřil i Martin Sýkora z Petr Putzer Rafting Ohře. Provozovatelé se shodují, že lidé v půjčovnách mají stále největší zájem o plastové kanoe. Velkou oblibu si ale drží i nafukovací rafty, které vyhledávají především rodiny s dětmi, případně party mladých lidí, kteří jedou na vodu relaxovat.

Vodáky na Ohři letos překvapila kontrola plavební správy, která zjišťovala, zda vodáci před plavbou nepili alkohol. “Rozdání několika pokut vyvolalo mezi vodáky vlnu nevole. Žádný další efekt to ale podle mého názoru nemělo,” doplnil Miloslav Pražák.

Pro oblibu řeky Ohře hraje i fakt, že velkou část jezů lze po úpravách v posledních letech splout a není nutné plavidla přenášet. To pro vodáky samozřejmě znamená větší pohodlí. Komplikací by naopak v příštích letech mohl být výskyt vodních rostlin. “Na dvou místech, u Kynšperku nad Ohří a v Sokolově, začala Ohře poměrně masivně zarůstat vodní rostlinou. Je otázka, zda si příroda poradí a místa se pročistí například při jarním tání, nebo se stanou pro vodáky překážkou. V takovém případě by zřejmě muselo zasáhnout Povodí Ohře,” uvedl Pražák.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

14.9.2017 8.33, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4