27. 5. 2020

Prodeje kaprů může v budoucnosti zkomplikovat EET

Prodejci kaprů si zatím zaregistrovali u veterinářů 2263 prodejních míst, jejich počet se však může ještě zvýšit. Informovalo o tom zpravodajství ČTK s tím, že loni bylo zaregistrováno zhruba 2 500 prodejních míst.

V příštím roce ale může prodej vánočních kaprů zkomplikovat elektronická evidence tržeb (EET). Například místopředseda Rybářského sdružení ČR Ladislav Vacek má však obavy, že v příštím roce se s povinností posílat informaci o tržbách do EET buď razantně prodej ryb omezí, nebo kapři zdraží. „Jestli bude takové počasí, jaké má na Vánoce být, tedy přímrazek, tak se obáváme, že to nebude dost dobře funkční,” řekl o provozování EET Vacek. Podle něj je navíc problém i s počty prodejců. Většinou podle něj jde o studenty nebo důchodce, lidem se však přivydělávat si v mrazu nebo ve špatných povětrnostních podmínkách nechce. “My jsme se letos zavázali k provozu 60 stánků s vánočním prodejem, tři jsme nebyli schopni obsadit,” dodal Vacek, který je zároveň ředitelem Rybářství Chlumec nad Cidlinou.

“Prodejci ryb pracují v prostředí, které má velice specifické podmínky, z nichž nejrizikovější je všudypřítomná voda a mráz ovlivňující provoz elektrických zařízení. I přesto, že pro takováto prostředí existují pokladní systémy, jejich pořizovací cena je neúměrně vysoká sezónnímu prodeji a s největší pravděpodobností by ji bylo nutné promítnout do ceny a do doplňkových služeb, jako je kuchání, porcování a podobně,” dodal ředitel společnosti Bizerba Martin Dvořák. Firma se specializuje na vývoj a instalaci tzv. váhopokladen pro maloobchodní provozovny. To připouští i Vacek. “Buď výrazně poklesne prodej ryb, nebo budeme muset výrazným způsobem zdražit naší produkci, což se zase promítne do nákladů jednotlivých lidí, kteří si nakonec toho kapra koupí,” sdělil místopředseda. Podle něj nebude problém jenom u vánočních prodejů, ale i během podzimních prodejů při výlovech rybníků.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

21.12.2016 8.44, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31