28. 5. 2020

Pro tuzemské ryby si můžete zajít do všech poboček sítě MAKRO

Nejen do specializovaných prodejen nebo na některé farmářské trhy, ale i do všech třinácti poboček velkoobchodu MAKRO si mohou zájemci celoročně zajít pro čerstvé, případně živé sladkovodní ryby z domácí produkce.

Portálu Naše voda to potvrdila Romana Nýdrle, ředitelka komunikace MAKRO Cash & Carry ČR. MAKRO přitom při nákupu našich sladkovodních ryb spolupracuje se skupinou Rybářství Třeboň (fishmarket.cz), Rybníkářstvím Pohořelice, Klatovským rybářstvím a Rybářstvím Opočno. Mezi dodavateli jsou ale již i provozovatelé intenzivních recirkulačních akvakulturních systémů, konkrétně společnost Fish Farm Bohemia, od níž řetězec nakupuje sumce obecného, sumečka afrického, úhoře a jesetera. V současné době jedná MAKRO také s Rybářstvím Nové mlýny o dodávkách pstruhů.

Celoročně zatím nabízí MAKRO nejprodávanější naší rybu – kapra, během jarních a zejména podzimních výlovů pak prakticky všechny druhy sladkovodních ryb, jako je amur, candát, štika, tolstolobik, sumec, pstruh, lín, candát, okoun, uhoř či jeseter. Podle zkušeností obchodníků stoupá poptávka po dravých rybách, konkrétně candátech, štikách nebo okounech.

Síť MAKRO nově spolupracuje také s Fakultou rybářství a ochrany vod (FROV) při Jihočeské univerzitě. Odborníci z FROV v rámci této spolupráce připravují pro vedoucí úseků prodeje čerstvých ryb školení, která se specializují na aktivní prodej sladkovodních ryb. Ve spolupráci s nimi navíc připravuje řetězec pro letošní rok prodej vánočního kapra se zvýšeným obsahem omega3 mastných kyselin.

Ze zpracovny čerstvých ryb sítě MAKRO připravuje portál Naše voda fotoreportáž.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (plůdek pstruha)

 

17.3.2014 9.34, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31