14. 7. 2020

Přivezte si z Lázní Luhačovice originální dárky

Nejrozsáhlejší spektrum suvenýrů, které mohou v současné době zakoupit návštěvníci některých z tuzemských lázní, nabízí Lázně Luhačovice. Kromě dárkových balení Vincentky jde například o likér Luhačovická bylinná nebo unikátní lázeňský pohárek Nectarium.

Pohárek Nectarium – Luhačovický kvítek – mají návštěvníci možnost poprvé zakoupit letos. Pohárek má jednoduchý tvar, do jeho středu je vsazeno brčko, které napodobuje pestík květu a je vyroben z vysoce kvalitního porcelánu. Suvenýrem může být i dárkové balení minerálky Vincentka, ale i sady výrobků obsahujících Vincentku. Originální suvenýry a výrobky z Vincentky jsou k dostání nejen v obchůdcích na kolonádě, ale prakticky v celém městě a okolí. Prodávají se v obchodech se suvenýry, drogériích, ale i na recepcích hotelů a penzionů. Dokonce Vincentku v 0,7 l lahvích pro velký zájem prodává i samotná akciová společnost Vincentka přímo ve své administrativní budově v Luhačovicích. Vincentka se tam prodává zhruba za polovinu ceny, za jakou je možné ji dostat v prodejnách, či lékárnách v ČR. Kromě plnění minerální vody do lahví, se prodává také v nosních sprejových aplikátorech a jako koncentrát na výplach dutin. Ve spolupráci s farmaceutickou firmou se z ní vyrábějí finální produkty. Přidává se jako koncentrovaná sůl i do pastilek, zubních past, sirupů, hydratačních krémů a sprejů Vincentka. Praxí je ověřeno, že pozitivní účinky se zachovají i ve výrobcích.

Do třetice je možné zakoupit likér Luhačovická bylinná. Likér se vyrábí z 13 druhů bylin, koření a mladých smrčkových letorostů z okolních lesů. Je známo, že byliny působí příznivě na trávení a zlepšují funkci dýchacích cest. Originální receptura obsahuje mimo jiné květ divizny, heřmánek, mátu peprnou, pelyněk, kmín, skořici, hřebíček a pomerančovou kůru. Své jméno získala od proslulých lázní, které leží v blízkosti Vizovic. Výjimečná jemnost, vůně bylin a lahodná sladkohořká chuť Luhačovické bylinné byla oceněna v roce 1996 na potravinářské výstavě Siesta v Praze zlatou medailí.

Naše voda, foto (pohárek Nectarium) agentura PAPER LIFE

12.7.2016 9.39, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2