7. 4. 2020

Příští víkend pokračuje turistický seriál o poznání moravských vinných stezek

Seriál cykloturistických akcí na Moravských vinařských stezkách s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pokračuje 17. května na Velkopavlovicku. Informovala o tom Štěpánka Huláková z uvedené Nadace.

Právě zde totiž v sobotu 17. května proběhne již čtvrtá akce letošního ročníku – Májové putování okolím Modrých hor. Během roku se uskuteční celkem patnáct výletů, díky nimž mohou cyklisté poznat ze sedla kola vinohrady a unikátní sklepní uličky ve všech vinařských podoblastech jižní Moravy.

Májové putování okolím Modrých Hor nabídne v sobotu 17. května hned tři trasy, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak rodiny s dětmi, a to i ti, kteří chtějí vyrazit pěšky. Start bude probíhat u Ekocenta Trkmanka ve Velkých Pavlovicích mezi 9 a 11 hodinou. V devadesátikorunovém startovném získají účastníci skleničku s nosičkou a cyklopas s mapou s vyznačenými trasami a razítkovacími místy. Na trase je pak čekají razítkovací místa s ochutnávkami a dalšími atrakcemi. V cíli poté proběhne slosování o zajímavé ceny – pobytové balíčky na vinařských stezkách, balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy a další.

První okruh, dlouhý 42 km, je určený zejména pro zdatné cyklisty a zavede je z Velkých Pavlovic do Rakvic, Zaječí, Strachotína, Popic, Hustopečí, Horních Bojanovic a Němčiček. Druhý okruh v délce 25 km provede cyklisty malebnými vesničkami Rakvice, Zaječí, Šakvice, Starovičky a zavede je například i na rozhlednu Vyhlídka u obrázku. Desetikilometrový třetí okruh je určen pro pěší – turisté budou mít mimo jiné možnost navštívit rozhledny Slunečná a Kraví Hora. Odměnou na konci všech tras bude návštěvníkům košt vín a přehlídka mužáckých sborů z Modrých Hor v Němčičkách.

„Po kladných ohlasech z minulého ročníku jsme se letos rozhodli spojit s dalšími organizátory cykloturistických výletů a nabídku Krajem vína 2014 rozšířit – fanoušci cykloturistiky se letos můžou těšit na celkem 15 akcí. V roce 2013 se seriálu Krajem vína účastnilo přes 5000 účastníků a my doufáme, že letošní ročník bude mít opět vzestupnou tendenci. Letní akce zakončí tematicky Tour de burčák na Znojemsku, mezitím proběhnou výlety Kraj kvetoucí révy, Putování po vinařských stezkách Kyjovska, Expedice krajem André, Na kole po stopách Cyrila a Metoděje na Podluží, Letní putování vinařskými stezkami Mikulovska a Ždánický Histopedál,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

Více informací hledejte na www.stezky.cz

Razítkovací místa na trase:

Velké Pavlovice – Ekocentrum Trkmanka

Rakvice – Vinařství Vajbar

Zaječí – Vinařství Nosreti

Strachotín – Vinařství Adamec

Popice – Vinařství Sonberk

Hustopeče – Vinařský dům U Synků

Horní Bojanovice – Vinařství Rous

Němčičky – Košt vín a Přehlídka mužáckých sborů z Modrých Hor

Šakvice

Starovičky – sklep vinaře Petra Poulíka

Vyhlídka u Obrázku

Rozhledna Slunečná

Bořetice – Republika Kraví hora

Rozhledna Kraví hora

Trasy:

Pro velké cyklisty (42 km, mapa)

Pro malé cyklisty (25 km, mapa)

Pro pěší (10 km, mapa)

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

10.5.2014 7.05, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3