2. 6. 2020

Přes 100 restaurací na severu Čech nabízí zákazníkům pitnou vodu z kohoutku

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) nabízí restauracím, pohostinstvím a kavárnám účast v projektu, který vrací čerstvou pitnou vodu do jídelníčku lidí. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Iveta Kardianová.

Prostřednictvím SčVK se přitom podle mluvčí do projektu zapojilo k dnešnímu dni celkem 38 gastronomických podniků z Libereckého kraje a 65 z kraje Ústeckého. Restauracím, které se do kampaně přihlásí, zajistí SčVK rozbor vody. Pokud jsou výsledky rozboru v pořádku, obdrží zařízení certifikát s výsledky rozboru. „Současně jim k servírování vody dodáme originální karafy, které jsou vyrobeny podle návrhu českého designéra Daniela Piršče,“ popisuje současnou praxi Kardianová. Všichni, kteří se chtějí s kampaní k pitné vodě seznámit blíže, mohou navštívit www.scvk.cz nebo přímo www.kohoutkova.cz .

Návrat pitné vody do jídelníčku a na stoly lidem si lékaři i hygienici pochvalují. Pitná voda v oblastech kde působí společnost SčVK, je kvalitní a hlavně přístupná všem bez rozdílu.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. jsou druhou největší vodohospodářskou společností v ČR. Délkou provozovaných sítí představují největší společnost v zemi. Společnost poskytuje komplexní servis v oblasti výroby a dodávky pitné vody a následného odkanalizování a čištění odpadních vod. Zásobuje 1,1 milionu obyvatel na území  Libereckého a Ústeckého kraje. Prostřednictvím dceřiné společnosti provozuje tyto služby i v oblasti Sokolovska. Společnost má 1734 zaměstnanců a provozuje 69 úpraven pitné vody a 222 čistíren odpadních vod. Společnost jako první v ČR zavedla call centrum. Společnost zajišťuje i řadu dalších činností, zejména projekční a inženýrské činnosti pro průmyslové zákazníky i zákazníky z řad municipalit, dále průmyslový outsourcing, nebo realizaci vodohospodářských staveb  „na klíč“, provádění laboratorních analýz a další činnosti.

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. je členem skupiny Veolia Voda, která je největší společností na českém vodohospodářském trhu, zásobuje 4 miliony obyvatel a má přes 6 000 zaměstnanců.

Naše voda

17.5.2012 10.41, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5