21. 7. 2019

V Přerově se příští týden uzavře páteřní tah, Palackého ulice

V Přerově se od pondělí uzavře páteřní tah městem v Palackého ulici. Důvodem je oprava vodovodních přípojek a pokládka asfaltu na sousedící křižovatce, informovala ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Uzavírka je plánována do pátku, skončit by však měla podle zástupců města dříve. Uzavření silnice v centru města se dotkne i spojů MHD. První omezení v souvislosti s těmito pracemi mohou pocítit motoristé už dnes kvůli částečné uzavírce v kruhové křižovatce z Komenského ulice na Žerotínovo náměstí. „Dnes a v neděli budou probíhat práce spojené s rekonstrukcí armaturní šachty v kruhové křižovatce – a to z ulice Komenského na Žerotínovo náměstí. Řidiči musejí počítat s tím, že tam bude částečná uzavírka,” uvedl ředitel Vodovodů a kanalizací Přerov Miroslav Dundálek. Podle něj byl zvolen termín oprav záměrně na víkend, aby byl co nejmenší dopad na dopravu.

Finální oprava části asfaltu křižovatky ulic Komenského a Palackého naproti Gymnáziu Jakuba Škody se však už ve dnech volna nestihne. “Konečná úprava této části vozovky je podle našich informací naplánována na pondělí 11. a úterý 12. září. Je třeba ale počítat s tím, že v případě nepříznivých klimatických podmínek se tyto práce mohou přesunout na další dny v tomto týdnu,” uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek. Objízdnou trasu budou muset volit i linky MHD, podrobné informace o objížďkách najdou cestující na webu města.

Uzavírky silnic v Přerově souvisejí s investicí Vodovodů a kanalizací Přerov, které se letos pustily do opravy vodohospodářské infrastruktury za 48 milionů korun. Dělníci od jara vyměňují stovky metrů potrubí, některé vodovodní řady prošly rekonstrukcí a opravuje se kanalizace.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

9.9.2017 14.22, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKOJEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKO
Aitor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4