6.4.2016 11.22, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla
Přemostění řeky Svitavy povede ke zlepšení dopravní situace
Hejtman Michal Hašek a starosta Blanska Ivo Polák v úterý 5. dubna 2016 podepsali společné memorandum kraje a města o přípravě významné dopravní investice kraje – přemostění Svitavy a přeložení krajské komunikace. Informovala o tom mluvčí kraje Eliška Holešinská Windová.
„Jde o přemostění řeky Svitavy z komunikace Svitavská na ulici Brněnskou. Řešení tohoto problému je pro Blansko důležité a zásadní. Usnadní život podnikatelům, kteří jsou v průmyslové zóně. Dále budou mít občané lepší komfort, protože dosud především složky integrovaného záchranného systému z hlediska provozu železnice mají velmi obtížný přístup na Staré Blansko. Memorandum vymezuje jednotlivé postupy kraje i města tak, aby byl tento investiční záměr naplněn,“ řekl starosta Ivo Polák.
„Kraj i město mají vážný zájem na přípravě této strategické stavby, Blansko na tuto dopravní stavbu čeká desítky let. Za Jihomoravský kraj jsme připraveni k maximální součinnosti. Rozpočtové nároky budou velké, jde o investici ve stovkách milionů korun. Budeme jednat s vládou o pokračování dotačního programu ze Státního fondu dopravní infrastruktury, druhý možný zdroj financování vidíme v realokaci peněz v rámci Operačního programu Doprava. Toto vidím jako možnosti, které kraj rozhodně využije, k tomu přidá prostředky z vlastního rozpočtu. Věřím, že v roce 2018 budeme připraveni na vyhlášení výběrového řízení a následně realizaci této významné dopravní stavby. Memorandem jsme si rozdělili úkoly pro přípravu tohoto investičního záměru včetně výkupu pozemků a pořízení projektové dokumentace a kraj po zajištění financování bude akci okamžitě realizovat,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
Naše voda, ilustrační foto Naše voda (Svitava)
6.4.2016 11.22, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní dílaAktuality

Liberec se obává, zda bude Povodí Labe pokračovat v rekonstrukci přehrady
Akt. 7.6.2023 14.10Rubrika: Přehrady a vodní díla

Vědci mohou získat 1 miliardu korun na výzkum ochrany přírody
Akt. 7.6.2023 10.41Rubrika: Voda a naše peněženka