11. 7. 2020

22.2.2013 11.56, Rubrika: Čistota vody a rekreace

V Prachatickém bazénu kape na plavce voda ze střechy

Lidem, kteří navštíví prachatický bazén, kape voda na hlavu. Informuje o tom na základě upozornění tamní zastupitelky Růženy Štemberkové Prachatický deník.

Informaci následně potvrdil i ředitel bazénu Jaroslav Černý. Podle něj se přitom na problém přišlo až před několika týdny při odtávání sněhu ze střechy. „V té chvíli jsme začali problémřešit, až do tání jsme o něm prostě nevěděli,” konstatoval Černý.  Dokud nezůstal na střeše ležet sníh a postupně odtávat, do bazénu voda netekla. „Při dešti totiž voda stekla ze střechy pryč a dovnitř se nedostala, zatékání  se tedy dříve neprojevilo,” uvedl Černý.

Problém je podle jeho slov už od srpnového krupobití, které zničilo nejen střechu bazénu, ale také střechu na fotbalových kabinách. „Tam bylo ovšem narušení viditelné a také se nechalo ihned odstranit,” vysvětlil ředitel Sportovního zařízení Prachatice s tím, že opravy uhradilo pojištění městského majetku. Stejné to pak bude i v tomto případě.

Narušení střešní krytiny proto ředitel ohlásil na pojišťovnu jako běžnou pojistnou událost. Pojišťovna ji zahrnula do pojistných událostí a následně začala řešit jako každou jinou věc. „Kromě likvidátora pojišťovny se tu ale objevili i nezávislí auditoři, kteří potvrdili, že poškození je z letního krupobití a uznali, že je možné z pojištění majetku města peníze vyplatit,” vysvětlil Černý s tím, že odborníci připustili poškození střechy jako celku. Zatím ale protéká pouze na jednom místě. „Časem by ale mohlo dojít k dalším netěsnostem, to nelze odhadnout, proto se bude střecha opravovat celá,” uvedl.

Částka na náhradu škody přesáhne milion korun, a tak pojišťovna věc prověřovala déle, než je obvyklé.  A narušení střechy také vyhodnotila firma, která se bude opravou zabývat. Do opravy se pak řemeslníci pustí až ve chvíli, kdy to klimatické podmínky dovolí. „Počítáme s tím, že to bude někdy na konci března či začátku dubna,” zakončil Černý a dodal, že provoz plavecké haly opravy na střeše rozhodně nenaruší.

Zdroj: Prachatický deník

 

22.2.2013 11.56, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2