29. 5. 2020

19.12.2014 13.00, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Práce na nadregionálním vodovodním řadu nemají dopad na odběratele

V těchto dnech společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) dokončila částečnou obnovu vybraných objektů na strategickém přívodním řadu zásobující pitnou vodou více než 200 tisíc obyvatel. Oznámila to mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

„Investorem celé akce za 7,4 mil korun je společnost Vodárny Kladno – Mělník, a.s.“ uvedl její investiční ředitel Jaroslav Černý. „Cílem záměru byla nejen obnova částí některých vodárenských objektů na nadregionálním přívodním řadu, ale i možné zajištění zásobování města Mělník a okolí jiným zdrojem pitné vody a tím významně zlepšit zabezpečení kontinuálních dodávek pitné vody “, vysvětlil Černý. „S ohledem na stáří přívodního vodovodního řadu a jednotlivých objektů bylo nutné přistoupit k jejich postupné obnově.,“ dodal.

„Strategický nadregionální přívodní řad KSKM (Kladno – Slaný – Kralupy – Mělník) byl zprovozněn v sedmdesátých letech minulého století. Celý přivaděč byl zrealizován z železobetonových trub o délkách 3 000 milimetrů s mechanickými pryžovými spojkami a několika strategickými objekty se sekčními uzávěry pro možnost uzavření dílčích úseků v případě vzniku havarijní situace,“ sdělil Jaroslav Černý. „Vzhledem k tomu, že jsou tyto uzávěry původní z doby výstavby vodovodu a jejich provozování je rizikové, došlo k jejich obměně za armatury z tvárné litiny s těžkou protikorozní ochranou. Součástí akce byla rovněž částečná rekonstrukce trubních rozvodů starého vodojemu Hostín, který byl uveden do provozu současně s vodovodem KSKM,“ řekl Jaroslav Černý.

„Obě akce proběhly v měsícíchlistopad a prosinec 2014 mimo odběrných špiček s maximálním využitím všech akumulačních nádrží a vodojemů v rámci působnosti provozovatele bez omezení dodávky pitné vody. Časový limit na každou akci byl stanoven na maximální rozsah 36 hodin.Na demontážní a montážní práce subdodavatele bylo vyčleněno 24 hodin v nepřetržitém nasazení jeho zaměstnanců a 12 hodin měl k dispozici provozovatel na zajištění příslušných manipulací,“ vysvětlil Martin Hartman, manažer provozu Dálkovod SVAS. „Díky perfektní koordinaci, maximálnímu úsilí a profesionálnímu přístupu všech zúčastněných subjektů začala přivaděčem KSKM proudit pitná voda vždy o 4 hodiny dříve než bylo plánováno a jednalo se o další z řady úspěšných zásahů do strategicky významného vodárenského zařízení bez jakéhokoliv negativního dopadu pro odběratele. SVAS nemusel přistoupit k žádným mimořádným opatřením, zejména co se týká zprovoznění nouzového zdroje pitné vody jako náhrady vody ze zdrojů M. Vrutice a Řepínský důl“, dodal závěrem Martin Hartman.

Naše voda, foto: SVAS

 

19.12.2014 13.00, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2019>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1