20. 9. 2020

Povodí Odry důrazně odmítá informace uvedené v MF Dnes

V sobotu 20. září 2014 vyšel v deníku Mladá fronta Dnes článek s názvem „Exstarosta získal miliony, ostatní výrazně méně“ a následně byl na iDnes.cz uveřejněn tentýž článek s nadpisem „Exstarosta Heřminov získal za pozemek výrazně více, upozorňují někteří“. Podnik Povodí Odry nyní na články reagoval ve svém tiskové prohlášení, které Naše voda publikuje.

Oba články jsou zavádějící a vědomě uvádějí nepravdivými údaji čtenáře v omyl tím, že tvrdí, že státní podnik Povodí Odry jako investor Opatření na horním toku řeky Opavy a přehrady v Nových Heřminovech při výkupech majetku, dotčeného budoucími stavbami, zvýhodnil některé majitele před jinými, a to vyššími výkupními cenami. Tyto nepravdy pak nechala autorka článku komentovat některými obyvateli obce.

Státní podnik Povodí Odry uvedené skutečnosti důrazně odmítá a uvedenými tvrzeními i celkovým laděním článků se cítí být poškozen. „Článek totiž záměrně směšuje dvě věci: jednak výkup vlastního pozemku, jednak výkup staveb, příslušenství a porostů na tomto pozemku. Oceňuje se (vždy stejně) samotný pozemek a zvlášť stavby nebo příslušenství na něm, což nelze započítat do ceny pozemku podobně, jako se cena obytného domu nerozpočítává do pozemku pod ním. Oceňování vykupovaného majetku probíhá podle pravidel, která určilo usnesení vlády, a to pro všechny stejným způsobem. Všechny tyto skutečnosti jsem osobně autorce článku předem podrobně a opakovaně vysvětlil stejně jako skutečnost, že v případě pana exstarosty Pavelka se jednalo právě o popsaný případ pozemku a stavby na něm. V tomto případě stavby zpevněné plochy typu komunikace pro těžkou dopravu,“ vysvětluje obchodní ředitel státního podniku Povodí Odry Čestmír Vlček a dodává: „Připouštíme, že se může jednat o něčí předvolební boj, v němž se deník tímto způsobem z nám neznámých důvodů angažuje. Státní podnik Povodí Odry se však od podobných praktik distancuje.“

Zdroj: Povodí Odry

 

23.9.2014 14.27, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4