4. 6. 2020

Povodí Moravy opravilo a vyčistilo další drobné vodní toky

Státní podnik Povodí Moravy pokračuje v opravách a čištění drobných vodních toků, které letos převzal po Zemědělské vodohospodářské správě. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Veronika Slámová.

Opravené jsou tak břehy toku Brumovka v Bylnici. Potok Říka v Nevšové se zase dočkal oprav břehových nátrží a pročištění koryta. Z jejího koryta ve Slavičíně nad silničním mostem odstranili pracovníci Povodí Moravy také 130 m3 hlinitých nánosů a následně opravili koryto. Jako nové jsou nyní také břehy Vláry ve Svatém Štěpánovi. Povodí Moravy zde také vysadilo pět nových stromů.

Opravovalo se také v Nivnici. Na toku Nivnička pracovníci dali do pořádku břehového opevnění a dno koryta v obci. Z Topolovského potoka zase vyvezli nánosy.

„Nejčastěji se jedná o odstraňování sedimentů, opravy břehového opevnění a natrží,“uvedl ředitel závodu Střední Morava Pavel Cenek.

„Vyčištěné je také koryto Vrbky v Babicích odkud jsme odstranili 200 m3 hlinitých nánosů. Na toku Březnice v Březnici jsme zase opravili spádový stupeňia břehové opevnění toku,“ uvedl vedoucí provozu Uherské Hradiště Martin Zábrana. Podle něj čištění drobných vodních toků stálo kolem 350 tisíc korun. Pracovníci provozu využili také vypuštěné vodní nádrže Luhačovice k tomu, aby doplnili pravobřežního opevnění. „Opevnění z kamenné rovnaniny jsme provedli v délce asi 150 metrů,“ připomněl Zábrana. Investice do opevnění byla necelých 200 tisíc korun.

Všechny stavební práce jsou prováděny mechanizací, kterou vlastní státní podnik Povodí Moravy. Nasazeny tak byly dva kráčející bagry, kolové rypadlo a dva nákladní automobily.  „Do konce letošního roku budeme ještěnapříklad čistit Olšavu v Bojkovicích, Chrástku v Havřicích a další drobné toky,“ dodal Zábrana.

Provoz Uherské Hradiště

Vykonává správu na území o rozloze 1 406 km2 v lokalitách Uherského Hradiště, Zlínska a Vsetínska. Provoz má ve správě 299 kilometrů většinou významných vodních toků. Od nového roku spravuje dalších 280 kilometrů drobných vodních toků, které převzal po transformované Zemědělské vodohospodářské správě. Provoz se také stará o vodárenské nádrže Bojkovice a Ludkovice a retenční nádrž Luhačovice. Zaměstnanci provozu se výrazně podílí na údržbě a opravách vodní cesty Otrokovice – Rohatec (Baťův kanál). Na provozu pracuje 30 zaměstnanců, z toho 26 dělníků.

Naše voda

23.8.2011 9.43, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Duben 2020>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3