9. 8. 2020

Plzeňský Prazdroj: Pivní turistika láká čím dál více Čechů i zahraničních turistů

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje v uplynulém roce navštívil rekordní počet turistů, což je o téměř 2 % více než v předchozím roce. Informují o tom parlamentní listy.

K rekordnímu počtu návštěvníků přispěla řada novinek na turistických trasách, kdy se absolutním hitem stala speciální akce pivovaru Radegast – noční temná prohlídka s ochutnávkou temně hořkého Radegastu. Navíc pivovary Plzeňského Prazdroje každoročně lákají širokou veřejnost i na celou řadu kulturních akcí. Mezi ty nejnavštěvovanější patřil v loňském roce Pilsner Fest v Plzni, Radegast den v Nošovicích a Den Kozla ve Velkých Popovicích.

Celkem si prohlídkové okruhy pivovarů Prazdroj, Gambrinus, Kozel ve Velkých Popovicích, Radegast v Nošovicích a trasu Pivovarského muzea či Plzeňského historického podzemí přišlo prohlédnout více než 317 tisíc návštěvníků, což je o téměř 2 % meziroční nárůst. Návštěvnické trasy navštívili kromě tuzemských návštěvníků turisté ze 107 států, nejpočetnější zastoupení mají hosté z Německa, jihovýchodní Asie, Ruska a Velké Británie. K nárůstu popularity pivní turistiky však výrazně došlo také u turistů z Estonska a Litvy. Výjimkou ale nejsou ani návštěvníci z Jižní Koreje, Brazílie, Austrálie, Argentiny a Vietnamu, Zimbabwe, Konga a z Madagaskaru.

Díky slávě českého piva, atraktivnímu pojetí prohlídek a kulturním novinkám v programu patří návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje mezi přední destinace industriálního cestovního ruchu v České republice. V loňském roce zaznamenala mimořádný úspěch prohlídková trasa Pilsner Urquell, když získala ocenění cestovatelského portálu TripAdvisor Certificate of Excellence. Tím se zařadila mezi 10 % nejlépe hodnocených destinací na světě.

“Díky řadě novinek se nám podařilo meziročně zvýšit celkový počet návštěvníků na všech našich trasách. Zájem byl například jak o noční prohlídky pivovaru Radegast, tak i o kulturní události v našich pivovarech. Ty často přilákají i k návštěvě prohlídkové trasy. Řadu takových akcí a několik novinek chystáme i v letošním roce. Návštěvníci se mohou těšit na oslavy

140 let Velkopopovického Kozla, které budou probíhat v průběhu celého roku, dále také například na rozšíření expozice Radegast návštěvnického centra o hokejovou tematiku a v Plzni pak na koncerty v rámci Smetanovských dnů a řadu kulturních akcí včetně výstav,“ uvádí Jindřiška Eliášková, manažerka oddělení historického dědictví a rozvoje cestovního ruchu Plzeňského Prazdroje.

Stále větší množství turistů přijíždí také z Číny, a to i díky “Čínskému certifikátu za kvalitní destinaci“, který obdržel Plzeňský Prazdroj v roce 2012 jako první mimopražská destinace v České republice. Jde o mezinárodně uznávaný certifikát, který je důležitým znakem kvality pro čínské organizátory cestovního ruchu.

“Těší nás narůstající zájem o naše prohlídkové trasy, představené novinky i kulturní akce, které pořádáme. Díky většímu počtu návštěvníků se nám daří šířit slávu českého piva po celém světě, což jak věříme, přispívá ke stále větší oblibě České republiky jako turistické destinace,“ dodává Jindřiška Eliášková.

O nezapomenutelný zážitek návštěvníků turistických tras Plzeňského Prazdroje se stará více než 120 profesionálních průvodců a zaměstnanců návštěvnických center pivovarů. V současné chvíli je v nabídce výklad o výrobě, historii i současnosti českého piva v sedmi světových jazycích.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

29.1.2014 10.11, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

MYSLIVECKÝ RYBNÍK, KornaticeMYSLIVECKÝ RYBNÍK, Kornatice
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6