21. 9. 2020

Pití teplé vody napomáhá trávení

Místo ranní kávy nebo čaje je prý vhodnější dát si sklenici teplé vody. Píše o tom server Žena.cz s odvoláním na doporučení lékařů.

Lékaři doporučují pít teplou vodu ráno a v dopoledních hodinách, protože prokazatelně snižuje aktivitu volných radikálů, které atakují naše tělo,” vysvětluje pro Medical Daily Stella Metsovas, odborná poradkyně v oblasti zdravé výživy. Dále doporučuje, abychom už 20 minut před jídlem a během něho nepili vůbec žádné tekutiny.

Představte si, že si dáte teplé jídlo, které během cesty do žaludku začne chladnout. Tuk, který je obsažený v potravě vám tak během putování trávicím traktem snadno ulpí na stěnách žaludku či ve střevech. Představte si, že byste jej ještě zapíjeli nápojem s ledem. Dokonale by se vám utvořil špunt, který by způsobil nemalé problémy. Trávení můžete podpořit tím, že 15 minut po jídle vypijete sklenku teplé a průzračné tekutiny, která tukům nedovolí, aby se usadily. Navíc pomáhá při vstřebávání všech potřebných minerálů a vitaminů, které umí organismus využít pro své potřeby.

Sklenice teplé vody ráno na lačný žaludek pomůže zlepšit funkci střev a naučí je správně pracovat. Už za týden budete chodit na toaletu pravidelně a nebudete se cítit jako nafouklý balón. Teplá voda je také prevencí proti bolesti. Pravidelné popíjení zmírňuje migrénu či bolesti břicha při menstruaci. Teplo má uklidňující účinky. Pomáhá prokrvovat, a tím uvolňuje celé břišní svalstvo a křeče v orgánech.

Sklenice hned po probuzení vám pomůže nastartovat metabolismus, a tím podpoří celý proces hubnutí, protože se tím zvýší se teplota organismu a umožní mu spalovat více kalorií. Čímž se zároveň postará o pročištění střev, ledvin a celých močových cest. “Nejlepší je přidat ještě šťávu z čerstvého citronu, která prolomí tukové tkáně, sníží aktivitu volných radikálů a zbaví vás pocitu hladu,” dodává Stella Metsovas. Teplá voda také podle ní vyplavuje z oběhového systému toxiny, a tím se zlepšuje prokrvení celého těla. Přítomnost škodlivin v těle přitom může vést k rychlejšímu stárnutí pokožky.

Zdroj: http://zena.centrum.cz (redakčně kráceno), ilustrační foto Naše voda

29.1.2015 8.06, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4