16. 8. 2018

Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu

V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement (VE) byl Philippe Guitard jmenován ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Veolia voda ČR Marcela Dvořáková.

Philippe Guitard se stal zároveň členem Výkonné rady VE, vedle toho bude vykonávat i funkci ředitele VE pro Českou republiku. Novou organizaci, která je součástí transformačního plánu VE, představil 8. července Antoine Frérot, předseda představenstva a generální ředitel VE. Tato nová organizace je pokračováním strategie, která se realizuje v posledních dvou letech. Jejím cílem je vytvořit ze společnosti Veolia Environnement předního dodavatele environmentálních služeb pro průmyslové podniky a municipality, a to díky odborným znalostem v oblasti vodního, odpadového a energetického hospodářství. Díky nové organizaci bude Veolia Environnement jednodušší a efektivnější společností.

V nové organizaci jsou obchodní aktivity nyní propojeny v rámci každé země osobou ředitele zodpovědného za aktivity vodního i odpadového hospodářství. Celá skupina VE je nově organizačně rozdělena do devíti geografických zón, které sdružují všechny země a podléhají provoznímu řediteli François Bertreauovi. Dalkia, společná pobočka Veolia Environnement a EDF, vedená Franckem Lacroix, si prozatím ponechá svůj současný systém organizace, s tím že bude výhledově do nové organizační struktury také zahrnuta.

Rozdělení zón a jejich ředitelé:

o Asie: Régis Calmels

o Austrálie/Nový Zéland: Doug Dean

o Latinská Amerika: Ramon Rebuelta

o Severní Amerika: Terry Mah

o Střední a východní Evropa: Philippe Guitard

o Severní Evropa: Estelle Brachlianoff

o Francie – vodohospodářství: Alain Franchi

o Francie – odpadové hospodářství: Bernard Harambillet

o Střední východ/ Afrika: Patricie Fonlladosa

Do zóny střední a s východní Evropa, kterou řídí Philippe Guitard, spadá Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Německo.

Organizační změny se odrážejí i v novém složení Výkonné rady Veolia Environnement řízené Antoine Frérotem. Nyní jsou jejími členy:

• Laurent Auguste, ředitel Oddělení pro inovace a nové trhy

• François Bertreau, provozní ředitel

• Estelle Brachlianoff, ředitelka zóny severní Evropa

• Régis Calmels, ředitel zóny Asie

• Philippe Guitard, ředitel zóny střední a východní Evropa

• Jean-Michel Herrewyn, ředitel pro specializované globální podniky

• Franck Lacroix, generální ředitel Dalkia

• Jean-Marie Lambert, ředitel lidských zdrojů

• Helman Le Pas de Sécheval, generální tajemník

• Pierre-François Riolacci, finanční ředitel

Do skupiny Veolia Environnement v České republice patří: Veolia Voda Česká republika, Dalkia Česká republika, Marius Pedersen a firma IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, a.s., vlastněná městskou částí Praha 8 a spol. Marius Pedersen. V České republice má skupina více než 12 600 zaměstnanců a dosahuje obratu 32,3 mld. Kč.

Veolia Environnement je celosvětovou referencí v oblasti životního prostředí. Prostřednictvím svých 220 000 zaměstnanců2 působí společnost na celém světě a poskytuje řešení na míru pro municipální a průmyslové zákazníky ve třech vzájemně se doplňujících segmentech: vodohospodářství, nakládání s odpady a energetickém průmyslu. V roce 2012 činil obrat Veolia Environnement €29.4 miliard (nezahrnuje již Veolia Transdev).

Philippe Guitard

Narodil se v roce 1960, inženýrská studia dokončil na vysoké škole Polytech v Montpellier. Svou kariéru začal v roce 1985 jako vedoucí inženýr projektu čištění průmyslových vod v Sogea (skupina Générale des Eaux). Později zastával pozice provozního manažera v Bergeracu, provozního ředitele v regionech Mandelieu-la-Napoule a Cagnes-sur-Mer (společnost Compagnie des Eaux et de l’Ozone). V roce 1995 nastoupil do společnosti Compagnie Générale des Eaux jako regionální ředitel v Ponce (Portoriko). Od roku 1997 působil v České republice jako generální ředitel Vodárny Plzeň.

O dva roky později byl jmenován generálním ředitelem Veolia Voda pro Českou republiku a v roce 2002 generál­ním ředitelem Veolia Water pro střední Evropu a Rusko. V roce 2008 se stal ředitelem Veolia Water pro Evropu (vyjma Francie).

Naše voda

 

17.7.2013 8.42, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Kalendář

<< Srpen 2018 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fotoblog

více >

Přírodní rameno Dyje v lednickém areáluPřírodní rameno Dyje v lednickém areálu
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >