20. 7. 2019

Ostravští vodohospodáři instalovali v Olympijském parku Vodobar a Vodní brány

Fandové (nejenom) sportu mohou v Olympijském parku Ostrava na Černé louce nově využít zdarma vodní osvěžení pomocí Vodobaru a Vodní brány. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Ostravské vodovody a kanalizace (OVAK) Radka Vanková.

Návštěvníci parku se podle Vankové mohou kdykoliv osvěžit čerstvou kohoutkovou vodou. V horkých dnech navíc přijde vhod speciální vodní brána, která vyrábí z vody příjemnou vodní mlhu. To vše díky konceptu Free Water Zone, který do ostravského Olympijského parku dodá právě OVAK. „Věřím, že lidé tuto službu přivítají. V parku se bude sportovat, lidé sem přijdou strávit den aktivně. A nejlepším osvěžením je čistá kohoutková voda, která je zdravá, má příjemnou teplotu,“ uvedla Vanková s tím, že voda se bude podávat s odpovídajícím servisem.„Dovezeme speciální vodobar, který je napojen přímo na vodovodní řad. Lidé od nás dostanou nejčerstvější možnou vodu do čistého kelímku. A nic za ni nebudou platit,“ slibuje mluvčí.

Při vyvíjení a plánování servisu Free Water Zone mysleli v OVAKu hlavně na to, aby se s vodou neplýtvalo.„Vodobar odebere ze sítě jen tu vodu, kterou lidé skutečně vypijí. Voda nikde zbytečně neodtéká. Vodní bránu tvoří speciální trysky, které ji přemění v příjemnou vodní mlhu. Brána funguje v rámci spotřeby vody velmi úsporně. Za celý den provozu jí proteče asi 1 m3. To je vzhledem k počtu lidí, které osvěží, zanedbatelné množství,“ dodala Vanková.

Vodobar i vodní brána budou v provozu během celé otvírací doby Olympijského parku na Černé louce.

Naše voda, foto: OVAK

1.8.2016 13.19, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4