25. 4. 2019

Ornitologové vybrali na výkup pozemků v Ptačím parku Josefovské louky půl milionu

Díky rekordnímu počtu dobrovolných dárců se podařilo České společnosti ornitologické (ČSO) vybrat na výkup pozemků v Ptačím parku Josefovské louky více než půl milionu korun. Informovala o tom dnes Lucie Hošková z ČSO.

Podle Hoškové jde o jeden ze tří největších úspěchů ČSO v minulém roce. Díky nákupům pozemků ve zmiňované lokalitě přesáhla plocha pozemků ve vlastnictví ČSO 20 hektarů a další výkupy se chystají. Pracovní skupině pro Josefovské louky se podařilo předjednat skutečně veliké množství pozemků, takže pokud by někdo ještě chtěl rozvoj mokřadního ráje podpořit, stále může a každá koruna je vítána – stačí navštívit web www.josefovskelouky.cz.  Odměnou za to je zvyšující se počet ptáků zastižený na Josefovských loukách a to nejen na průtahu či v hnízdní době. „Právě teď se zde například zdržují vzácní hosté ze severu – kalousi pustovky,“ uvedla Hošková. Obrovským úspěchem ČSO je také prosazení ochrany synantropních ptáků a netopýrů do závazných podmínek příjemců dotací Operačního programu Životní prostředí na období 2014 – 2020. ČSO o toto usilovala po dobu pěti let.

Z mezinárodních aktivit pak ČSO považuje zapojení v kampani za záchranu evropských směrnic na ochranu přírody (projekt Nature Alert), které v celé Evropě podpořilo více než půl milionu lidí, což vyvolalo velký tlak na Evropskou komisi a opravdu intenzivní diskuzi. Následně kampaň podpořil opravdu kde kdo – od představitelů jednotlivých vlád (včetně například Německa, Francie či Nizozemska, bohužel ne ČR), přes zástupce byznysu po Evropský parlament. V současné době se čeká na finální stanovisko komise.

Patnáct největších loňských úspěchů ČSO lze vyhledat na webu ČSO.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

18.2.2016 13.15, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

VRACÍME VODU LESU

Kalendář Akcí

<< Duben 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotoblog

více >

HŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKAHŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >