19. 10. 2018

Orlická přehrada na suchu rozhodně nebude

Povodí Vltavy vyvrací informace o možném vypuštění nádrže Orlík v souvislosti s plánovanými rekonstrukcemi tohoto vodního díla. Informuje o tom Českobudějovický deník.

„V žádném případě není v plánu úplné vypuštění vodní nádrže Orlík, což ostatně ani nedovoluje manipulační řád tohoto vodního díla,“ konstatuje mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Vysvětlil, že se plánuje rekonstrukce lodního výtahu pro malá plavidla na vodním díle Orlík. Ta by měla být zahájena ve třetím až čtvrtém čtvrtletí příštího roku a přibližně ve stejné době by měla být zahájena výstavba doplňkového bezpečnostního přelivu na témže vodním díle. Celá stavba bude trvat dva roky. „Po dobu výstavby předpokládáme omezení provozu lodního zdvihadla na hrázi vodního díla Orlík. Nelze také vyloučit snížení hladiny ve vlastní nádrži v určitých fázích výstavby. Nicméně případný vliv na letní rekreaci se budeme snažit minimalizovat,“ uvedl Roldán. Dodal, že v každém případě letošní rekreační sezona a přinejmenším větší část sezony v příštím roce budou bez omezení.

Ohledně dopravy po silnici, která vede po koruně hráze, se předpokládá, že dojde k úplné uzavírce komunikace po dobu přibližně jednoho roku. „Optimální způsob řešení bude navržen a s dotčenými organizacemi a úřady projednán v rámci zpracování dokumentace pro stavební povolení a v rámci zajištění stavebního povolení,“ vysvětlil Roldán. Předpokládá se, že budou navrženy objízdné trasy, úprava tras a harmonogram linkových autobusů i možné využití lávky pro pěší v obci Solenice. „O případných omezeních budeme veřejnost včas informovat na našem webu a facebookovém profilu ve chvíli, kdy bude stanoven přesný harmonogram výstavby,“ uzavřel Roldán.

Zdroj: Českobudějovický deník, ilustrační foto (Orlík) Naše voda – Nina Havlová

13.2.2018 8.47, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

KŘEST KNÍŽKYKŘEST KNÍŽKY
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >