21. 7. 2019

Opravy lávek ve Zlíně pokračují bez potíží, starý Pasecký most byl již odstraněn

Plánované opravy tří lávek přes řeku Dřevnici na území krajského města Zlína jsou nyní v plném proudu. „V současné době jsou ze všech odstraněné mostovky a probíhají opravy ocelových příčníků,“ potvrdil mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Jako první přitom přišla na řadu lávka nedaleko známé restaurace U Máců. „V jejím případě se už provádí bednění a následovat budou betonářské práce. Tato lávka bude zřejmě nejdříve otevřená veřejnosti,“ nastínil mluvčí s tím, že plán otevřít všechny tři lávky do konce letošního roku pro veřejnost zatím platí. Ovlivnit by jej mohlo pouze výrazné zhoršení počasí.

Současně s lávkami probíhá rozsáhlá rekonstrukce mostu přes Pasecký potok nedaleko točny MHD. “Jedná se o demolici stávajícího mostu a vybudování nového v místní části Zlínské paseky včetně úpravy podemletého svahu koryta potoka. Kvůli stavbě bude provoz na mostě přerušen, objízdná trasa povede přes provizorní komunikaci,” sdělil již před započetím rekonstrukce Petr Hloušek, vedoucí oddělení realizace Odboru realizace investičních akcí magistrátu. Důvodem rozhodnutí o kompletní opravě byl nevyhovujcí stav původní mostní konstrukce. Nyní se na mostě již naplno pracuje. „ Starý most byl již odstraněn, doprava je vedená po objízdné trase. V tuto chvíli se pracuje na nových betonových základech,“konstatoval Dvořák.

Také u něj se počítá se znovuotevřením do konce letošního roku, jedinou komplikací by prý mohlo být stejně jako u lávek špatné počasí. Každá z rekonstrukcí, lávek i mostu si vyžádaly investici v hodnotě tří milionů korun, které zaplatí město Zlín ze svého rozpočtu. I v příštím roce se bude v opravách pokračovat, v jaké míře a o které mosty či lávky půjde, není však zatím jasné.„Seznam lávek a mostů, které budou opravené v příštím roce, se teprve tvoří,“ uzavřel Dvořák.

Kateřina Košutová

 

31.10.2012 2.21, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4