19.1.2015 14.23, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
Obec Hudlice zadávala vybudování kanalizace bez schválení zastupitelstvem
Obec Hudlice porušila zákon o veřejných zakázkách v zadávacím řízení na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod. Informoval o tom dnes tiskový odbor Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
Ten uložil obci za pochybení, která mohla podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, pokutu ve výši 600 000 Kč. Proti rozhodnutí byl podán rozklad, který bude posuzovat předseda ÚOHS Petr Rafaj. „Veřejná zakázka zadávaná v roce 2014 měla objem převyšující 50 milionů korun a jednalo se tedy o tzv. významnou veřejnou zakázku. Odůvodnění zakázek tohoto druhu musí být podle zákona schváleno zastupitelstvem územního samosprávného celku. V případě zakázky obce Hudlice však zadavatel neprokázal, že ke schválení odůvodnění skutečně došlo,“ uvedl Rafaj.
Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda
19.1.2015 14.23, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizaceAktuality
Vývoj sucha na území ve správě státního podniku Povodí Labe
Akt. 7.8.2026 13.13Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině
Národní zemědělské muzeum: Tajuplné noční prohlídky na zámku Kačina
Akt. 7.8.2026 0.08Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě












