23.3.2012 11.48, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě
NP Šumava vyhlásil výtvarnou soutěž pro děti – o vodě
Pro žáky všech stupňů základních škol, studenty středních škol a také školským zařízením je určena nová výtvarná soutěž, kterou nyní vyhlašují Střediska environmentální výchovy (SEV) Správy Národního parku (NP) a CHKO Šumava. Informovala o tom dnes mluvčí NP Jana Zvettlerová.
„Soutěže se mohou účastnit jak jednotlivci, tak i kolektivy s maximálně pěti členy, a úkolem mladých výtvarníků bude jakoukoliv technikou zpracování výtvarně znázornit sílu a přednost vody,“ sdělila Martina Kučerová, metodička pro SEV Správy NP a CHKO Šumava.
Regionální školy již obdržely k soutěži základní propozice, z kterých vyplývá, že každá třída může do soutěže, jejíž uzávěrka je 20. dubna 2012, zaslat tři nejlepší práce z každé třídy. „Porota zaslané práce vyhodnotí do 27.4. a v každé kategorii určí první tři místa. Autory těchto prací poté odměníme zajímavými cenami,“upřesnila Martina Kučerová.
Nejlepší práce pak budou od června až do září letošního roku vystaveny v Informačním středisku Stožec.
Naše voda, ilustrační foto Tomáš Jiřička
23.3.2012 11.48, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o voděAktuality
Zásoby vody ve sněhu byly počátkem týdne nižší než loni
Akt. 18.2.2026 12.04Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy
Povodí Labe revitalizovalo unikátní rameno Labe Tůně u Hrobic
Akt. 18.2.2026 9.50Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině












