24. 7. 2019

Nově opravený bazén v Hodoníně zůstává nadále zavřený

Přestože Hodonín zateplil za 18 milionů korun krytý plavecký bazén, nemůže jej otevřít kvůli problémům se střechou a rozvody, které se při pracích objevily, řekl dnes ČTK místostarosta města Jiří Janda.

Bazén proto bude zavřený do doby, než město udělá vnitřní opravy. Plánuje je v příštím roce. Stát by měly desítky milionů, Hodonín se na ně bude snažit získat dotaci. Podle Jandy mohou zájemci o relaxaci využít po dobu uzavření bazénu denní lázně, které letos v Hodoníně vznikly. Krytý bazén má nové zateplení, okna a dveře. Zhruba polovinu nákladů pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí. “Při pracích jsme zjistili havarijní stav nosné konstrukce střechy nad bazénovou halou, a proto bylo nutné provést její sanaci. Nosníky jsme vyřešili, ale v rámci prací jsme demontovali rozvody vzduchotechniky, elektrické osvětlení a podhled v prostoru bazénové haly,” uvedla Martina Janíková z odboru investic a údržby hodonínské radnice.

Rozebrané rozvody zatím nejsou vyřešené. Podle Janíkové se navíc ukázalo, že nejsou v nejlepším stavu. Proto město přistoupí k celkové rekonstrukci a bazén tuto zimu neotevře. “Pro obnovení provozu je nutné provést další stavební práce minimálně v podobě nového podhledu včetně nutné vybavenosti vzduchotechnickým zařízením a osvětlení,” dodala Janíková. Opravovat se budou také bazény nebo třeba šatny, doplnil Otakar Čajka, ředitel společnosti Teza, která se o městská sportoviště stará.

Podle Jandy nechce město otevřít rozestavěný prostor za každou cenu. “Proto přistoupíme ke kompletním vnitřním opravám. Chceme to spravit co nejrychleji, ale také chceme, aby to bylo na úrovni jak pro oddechové činnosti, tak pro sportovní. Lidem nabízíme jako náhradní možnost využití denních lázní,” uvedl Janda. Občané Hodonína se do denních lázní dostanou za poloviční cenu. Kromě bazénu jim nabízejí také kryokomoru, fototerapii, solné lázně nebo jodové sprchy.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

7.12.2015 17.16, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKOJEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKO
Aitor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4