19. 5. 2019

NF Veolia oslaví Mezinárodní den seniorů na workshopu Stále s úsměvem

Ve čtvrtek 12. října uspořádá Nadační fond Veolia (NF) v pořadí již třetí workshop ke svému  programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Informovala o tom dnes ředitelka NF Vendula Valentová.

Na akci se podle ní sejdou aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch seniorů. „Cílem akce je nabídnout všem účastníkům možnost sdílet své zkušenosti, inspirovat se vzájemně příklady dobré praxe a také diskutovat o problémech, které řeší. Usilujeme o to, aby náš program přinášel potřebnou a efektivní podporu seniorům. Podle údajů ČSÚ mezi námi žije v současné době již téměř pětina obyvatel starších 65 let,“ připomíná Valentová.

„Tato tematická akce je naším odborným příspěvkem k Mezinárodnímu dni seniorů připadajícím na první říjnový den. Naše setkání se uskuteční až ve druhém týdnu měsíce s ohledem na řadu akcí, jež pořádají k tomuto dni ve svých organizacích námi zvaní účastníci. Programový den pořádáme společně s Hestií – Centrem pro dobrovolnictví v Evropském domě v Praze,“ uvedla Valentová.

Program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život

Jak pomáháme, aby se seniorům u nás žilo lépe? Stále s úsměvem – Aktivně po celý život se zaměřuje na podporu kvality života starších generací. Od roku 2015 jsme věnovali na realizaci veřejně prospěšných projektů v této oblasti celkem 4, 1 mil. korun. Konkrétně letos bylo 2,1 mil. korun rozděleno mezi 33 projektů.

Nadační příspěvky jsou poskytovány převážně na základě uzavřeného výběrového řízení. S vybranými organizacemi, jejichž projekty mají celorepublikovou využitelnost, spolupracuje nadační fond jako s partnery programu. Patří k nim například Buď Fit Seniore z.s. (projekty Sportovní hry seniorů České republiky a Věk je jen číslo), Moudrá Sovička z.s. (projekty Hodinový ajťák, S tabletem za pokladem, Jak správně ovládat telefon/tablet) či Nadační fond Livie a Václava Klausových (projekt Senioři komunikují).

Jaké máme cíle? Zaměřujeme se na podporu pozitivního aktivního stárnutí a mezigeneračního soužití v komunitě, vytváření podmínek pro život seniorů v jejich domácím prostředí a na nové přístupy k tématu stárnutí populace a k uspokojování potřeb a práv seniorů. Snažíme se být dobrým sousedem a spoluvytvářet projekty „dobré praxe“. Chceme přispět k obohacení a k posílení kvality života seniorů v místech, kde jsou projekty realizovány.

Cílovými skupinami jsou kromě různých věkových a zájmových skupin seniorů také vícegenerační skupiny, spolky, pečující rodiny, odborná i široká laická veřejnost a zainteresované organizace či instituce. Od zahájení programu máme možnost setkávat se s těmi, kdo projekty realizují. Jsou mezi nimi odborníci z akademického prostředí i z praxe, zástupci veřejné správy, místních samospráv, a také dobrovolníci – nejčastěji sami aktivní senioři angažující se v obcích pro své vrstevníky i pro další generace.

Další informace na: www.nfveolia.cz, ilustrační foto archiv Naše voda

2.10.2017 16.42, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2