1. 6. 2020

Nestlé podpoří projekty hospodaření s vodou téměř milionem korun

Do projektu „Nestlé pro vodu v krajině“ přišlo 41 žádostí o podporu z neziskových organizací, obcí, škol a spolků. Portál Naše voda o tom dnes informoval ředitel vnějších vztahů potravinářské společnosti Nestlé Česko Martin Walter.

Grantová komise Nadace Partnerství vybrala podle jeho údajů celkem 12 projektů z celé republiky v celkové částce 762 000 korun. Tito úspěšní žadatelé splnili zadání, tedy že se ve svých projektech zaměřili na hospodaření s vodou, zvyšování retenčních schopností krajiny a protipovodňovou prevenci. Zároveň projekty musely splňovat podmínku zapojení široké veřejnosti do jejich realizace. Finanční příspěvek, jehož maximální výše činila až 80 000 korun, získaly například projekt na využití dešťové vody veškole, kořenová čistírna odpadních vod nebo protierozní opatření ke zmírnění následků přívalových vod.

Granty jsou první částí nového celoročního projektu „Nestlé pro vodu v krajině“ spuštěného letos. Projekt následně pokračuje odborným seminářem „Jak zadržet vodu v krajině?“, jehož cílem je hledání řešení napomáhajících lepšímu hospodaření s vodou. Seminář se uskuteční, jak již portál Naše voda informoval, 14.května v Praze za účasti odborníků zabývajících se tématem voda z různých úhlů pohledu. Výstupy semináře budou použity pro směřování projektu „Nestlé pro vodu v krajině“ v příštích letech. Na podzim bude projekt pokračovat vyhlášením soutěže o nejlepší studentskou práci na téma hospodaření s vodou pro studenty středních odborných a vysokých škol.

„Společnost Nestlé si je jako významný potravinářský výrobce vědoma své zodpovědnosti v oblasti hospodaření s vodou, a čistá a dostupná voda má pro nás zásadní význam. Je přímou součástí potravinářské technologie a následně ji potřebují i naši spotřebitelé pro přípravu výrobků. Odpovědnost ve vztahu k vodě si uvědomujeme jak globálně, tak i jako tuzemský výrobce. V našich podmínkách se soustředíme především na hospodaření s vodou ve výrobních závodech. Voda a její dostupnost paří k základním prioritám, na něž se celosvětově soustřeďuje společensky odpovědné a udržitelné podnikání Nestlé, tzv. vytváření sdílených hodnot („Creating Shared Value“).Vycházíme z toho, že základem úspěchu je takový způsob podnikání, který dlouhodobě vytváří hodnotu jak pro akcionáře, tak i pro společnost, v níž firma působí. V tomto kontextu také vznikl společný projekt „Nestlé pro vodu v krajině,“ s Nadací  Partnerství, jehož prostřednictvím se snažíme podpořit povědomí o nezbytnosti přistupovat k vodě  jako ke strategicky cennému statku, hrajícímu významnou úlohu pro ekologickou udržitelnost v naší zemi,“ uvedl Walter.

Naše voda

 

9.5.2012 9.57, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5