7. 7. 2020

Nepřehlédněte: Vychází číslo 1/2018 časopisu Sovak

Problematika mikroplastů ve vodě, vodohospodářské investice nebo transformace čistírenských kalů patří mezi témata nejnovějšího lednového čísla časopisu Sovak. Informovala o tom Ivana Jungová z kanceláře Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR.

Na obálce čísla 1/2018 časopisu Sovak je zachycena Úpravna vody Klečůvka. V rozhovoru s předsedou představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s., Ing. Svatoplukem Březíkem se mimo jiné dozvíte o rekonstrukci úpravny vody v Tlumačově, plánovaných investicích do obnovy vodohospodářské infrastruktury, či o rekonstrukci přivaděče z Brumova-Bylnice do Valašských Klobouk. Podrobněji se rekonstrukci úpravny vody v Tlumačově, která započala v červenci roku 2017 a jejíž dokončení se očekává v polovině roku letošního, věnuje samostatný článek od Ing. Aleny Satinové z MORAVSKÉ VODÁRENSKÉ, a. s.

Reportáž ze semináře Materiálová transformace čistírenských kalů, který uspořádala dne 23. listopadu v České Skalici společnost AGRO CS a.s. ve spolupráci s Českou asociací pro pyrolýzu a zplyňování (CPGA) a Centrem kompetence Smart Region´s pod záštitou SOVAK ČR, připravil Ing. Filip Wanner, Ph.D., ze SOVAK ČR. Již potřetí se doc. Ing. Vladimír Havlík, CSc., věnuje proudění homogenních nenewtonských suspenzí (v č. 11/2017 vyšel článek Laminární proudění homogenních nenewtonských suspenzí, v č. 12/2017 Změna režimu proudění homogenních nenewtonských suspenzí). Závěrečný díl se zaměřil na turbulentní režim proudění.

O aktuální problematice mikroplastů v pitné vodě se čtenáři mohou více dozvědět v textu od Ing. Aleny Trančíkové z Bratislavské vodárenské spoločnosti, a. s. Stanovisko k této problematice zaujal i SOVAK ČR http://www.sovak.cz/clanky/stanovisko-sovak-cr-k-pritomnosti-mikroplastu-ve-vodach a také Státní zdravotní ústav – Národní referenční centrum pro pitnou vodu http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/pdf/Stanovisko_NRC_mikroplasty_v_pitne_vode.pdf. V čísle naleznete i článek věnující se posouzení srážkových dat z mikrovlnných spojů v městském povodí pomocí analýzy nejistot hydrologického modelu, pravidelnou rubriku Z regionů a také další díl volného seriálu o komunikaci vodárenských společností, který tentokrát představuje Severočeské vodovody a kanalizace, a. s. Co vše číslo 1/2018 časopisu Sovak přináší, můžete zjistit z jeho Obsahu http://www.sovak.cz/stranka/obsahy-aktualniho-rocniku.

Zdroj a obálka časopisu: www.sovak.cz

 

19.1.2018 6.46, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2