18. 2. 2019

Nepřehlédněte: Vychází číslo 10/2017 časopisu Sovak

Číslo 10/2017 časopisu Sovak má na obálce fotografie Úpravny vody Podhradí (SmVaK Ostrava a. s.) a Ústřední čistírny odpadních vod Ostrava-Přívoz (OVAK a. s.). Informovala o tom dnes Ivana Jungová z kanceláře Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).

V úvodních článcích prezentují tyto společnosti zkušenosti ze svých projektů, čtenáři se tak mohou dozvědět zajímavé postřehy jednak o Smart Meteringu, tj. chytrém měření, a také o přípravě a realizaci sanací akumulačních prostor. RNDr. Pavel Punčochář, CSc., z Ministerstva zemědělství v textu O náplni a významu „Koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky“ k zajištění vodních zdrojů pojednal o obsahu a významu tohoto významného strategického vládního dokumentu pro aktivity, které je třeba směřovat k zabezpečení vodních zdrojů na našem území. Jejich množství může ohrozit předpokládaný vývoj změny klimatu.

S koncepcí ochrany proti suchu nepřímo souvisí i článek Další výjimka z povinnosti platit za odvádění srážkových vod. JUDr. Josef Nepovím konstatuje, že výjimka osvobozující od povinnosti platit za odvádění srážkových vod z veřejných a neveřejných pohřebišť, jako i ostatní výjimky, nemá v zákoně o vodovodech a kanalizacích své opodstatnění. Ing. Miroslav Kos, CSc., MBA, informoval o nové vyhlášce č. 237/2017 Sb., která má dopad na zpracování čistírenských kalů, jež se využívají při výrobě organických hnojiv a substrátů. Příznivci historie jistě ocení článek na téma skleněných vodovodních trub od Ing. Marka Coufala, Ph.D., který v bohatě obrazově vybaveném shrnutí přiblížil jak projekční přípravu a realizaci skleněných vodovodů, tak výhody a nevýhody skleněného potrubí. Pravidelná rubrika Z regionů přináší výběr ze zajímavých akcí, investic a rekonstrukcí, například si lze přečíst o slavnostním křtu Dvorku Járy Cimrmana u Vodárenské věže v Českých Budějovicích, nebo o projektu Balená voda pro seniory či zdravotně postižené, který realizují Pražské vodovody a kanalizace, a. s., ve spolupráci s městskými částmi. Co vše číslo 10/2017 časopisu Sovak přináší, můžete zjistit na http://www.sovak.cz/stranka/obsahy-aktualniho-rocniku.

Zdroj a foto: www.sovak.cz

 

 

 

17.10.2017 16.50, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Statistiky a kauzy

Aktuality

Vodlesa

Kalendář Akcí

<< Únor 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Fotoblog

více >

RYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORARYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORA
Foto: Nina Havlová

Video dne

více >