19. 7. 2019

Nebezpečné jezy v Brně lemují výstražné cedule odrazující lidi od koupání

Cedule s nápisem„TADY KONČÍ KOUPÁNÍ SMRTÍ“ nebo také s informacemi o první pomoci stojí od dnešního dne o obou březích řeky Svitavy v Brně vedle nebezpečných jezův Maloměřicích a Cacovicích. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.

Lidem, kteří se dostanou do problémů tím, že neuposlechnou varování, může podle mluvčí pomoci i záchranná podkova, která visí pod výstražnými cedulemi.

Kolem obou jezů se objeví také série značek, které upozorní vodáky na fakt, že vplouvají do nebezpečného úseku. Poradí jim také, kde mají vystoupit a odkud je bezpečné zase vyjet. „Pokud výstražné cedule odradí byť jen jediného člověka od jeho rozhodnutí skočit do vody, má takové označení smysl. Chceme totiž lidi upozornit na to, že koupání pod jezem je nejen zakázané, ale zejména smrtelně nebezpečné,“ uvedl generální ředitel Povodí Moravy Radim Světlík.

Povodí Moravy tak ve spolupráci s vodáky osadilo další z vytipovaných jezů. V následujících týdnech budou pracovníci pokračovat na jezech v Oseku nad Bečvou a v Troubkách. Součástí instalace cedulí bude také zabetonování takzvaných pacholat, ke kterým se mohou přivázat hasiči nebo záchranáři ve chvíli, kdy se pustí pro tonoucího do vody.

„Jsem velmi rád,že Povodí Moravy se do vybavení jezů pustilo tak aktivně. Věřím, že tím naše spolupráce nekončí a již nyní jednáme o označení dalších nebezpečných míst,“uvedl Pavel Šálek z Českého svazu kanoistů, který se sdružením Vodácká Morava, Hasičským záchranným sborem a s Akreditovanou školou vodácké záchrany zapojil do jednání o potřebném vybavení nebezpečných jezů na řekách.

„Věřím,že tyto prvky zůstanou dlouho funkční a nestanou se terčem vandalů. Vždyť jednou mohou zachránit život i jim,“ dodal generální ředitel Světlík.

Informace o nástrahách na nebezpečných jezech naleznete na www.nebepecnejezy.cz

Naše voda

 

 

 

 

4.8.2011 15.31, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4