6. 4. 2020

Národní park Šumava ode dneška řídí Pavel Hubený

Na post ředitele Národního parku (NP) Šumava dnes nastoupil Pavel Hubený. Informoval o tom tiskový odbor ministerstva životního prostředí s tím, že dosavadního šéfa Chráněné krajinné oblasti Šumava do funkce uvedl náměstek ministra Vladimír Dolejský.

S novým ředitelem při té příležitosti probíral jeho první kroky v manažerské funkci. Nový ředitel se hned od počátku soustředí na uplatňování nového plánu péče o NP Šumava a lepší komunikaci se všemi zájmovými skupinami na Šumavě. „Pan ředitel Hubený během svého 20letého působení v čele chráněné krajinné oblasti prokázal jak odborné, tak i manažerské kvality, a proto dostal od ministra Brabce pověření k vedení správy národního parku, než na toto místo nastoupí ředitel vybraný v otevřeném výběrovém řízení,“ prozradil náměstek Dolejský.

Mezi své prvořadé priority zařadil nový ředitel důraz na ochranu přírody v národním parku, rozvoj šetrného turismu, ale také na co nejužší komunikaci správy parku se všemi zájmovými skupinami, tedy se starosty obcí a zástupci krajů, obyvateli i návštěvníky NP, vědeckou obcí či nevládními organizacemi. Chce se také detailně a co nejrychleji seznámit s připravovanými projekty a investicemi. „V první řadě prověřím mediálně známé kauzy i některé další, o kterých se domnívám, že by v nich mohla být pochybení. Prioritou je, aby správa parku dodržovala zákony a aby byly státní prostředky efektivně využívány na smysluplné projekty z hlediska ochrany přírody, ale i dalšího otevírání parku pro šetrný turismus. Velkou důležitost přikládám i komunikaci tady na Šumavě. Musí fungovat stejně dobře jako ve všech našich ostatních národních parcích. V tom máme velkou shodu s panem ministrem,“ uvedl Hubený.

Pavel Hubený byl řízením parku pověřen ministrem Brabcem do doby, než bude vybrán nový ředitel ve výběrovém řízení. Hubený v čele správy NP Šumava vystřídal Jiřího Mánka, se kterým se minulý týden ministr Brabec dohodl, že ve funkci k 30. 4. skončí. Ministr Brabec kvůli změnám ve vedení NP Šumava požádal o schůzku prezidenta Miloše Zemana, který se o situaci na Šumavě dlouhodobě zajímá.

„S panem prezidentem jsme se shodli, že společným dlouhodobým cílem je maximální skloubení ochrany přírody vyplývající ze statutu národního parku se zájmy obyvatel šumavských obcí i miliónů návštěvníků parku. Zároveň jsem pana prezidenta ujistil, že personální změna ve vedení parku nepřinese žádný chaos nebo zvýšení nezaměstnanosti. Pan prezident řekl, že respektuje moji kompetenci vybrat si manažery resortních organizací, a také jsme se dohodli, že budeme konzultovat připravované legislativní kroky. Mým nejbližším cílem je nyní především vysvětlit všem, kteří budou mít zájem o diskusi, že jejich obavy o další osud Šumavy jsou zbytečné. Přeji si situaci na Šumavě stabilizovat a věřím, že se nám to společně podaří,“ vysvětluje ministr Brabec. Zároveň dodává, že se sám do šumavského národního parku brzy znovu vypraví.

Naše voda, foto MŽP (Pavel Hubený)

2.5.2014 12.14, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Výběrová řízení

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOVVODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3