8.4.2025 8.18, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě
Nadace Partnerství zve na osvětové akce o vodě a klimatu
Program Adapterra Nadace Partnerství připravil tři inspirativní online webináře se zajímavými hosty. První Jak efektivně hospodařit s vodou v obci a ušetřit na stočném 24. dubna napoví, jak chytře a úsporně hospodařit s dešťovou vodou, jak ji využívat pro ochlazování ulic v období letních veder, seznámíte se s úspěšnými realizacemi a aktuálními dotačními možnostmi.
Druhý webinář Management při vlnách horka – doporučení pro obce a občany, co (ne)dělat se uskuteční 21. května. Protože jsou vlny veder jsou každým rokem intenzivnější a delší, nabídneme konkrétní doporučení, jak těmto extrémním situacím efektivně čelit. Třetí webinář nazvaný Výzvy a příležitosti při výsadbě a péči o stromy v ulicích proběhne 16. června. V souvislosti s finalizací novely zákona o ochraně přírody a krajiny č. 114/1992 Sb. představíme klíčové novinky a změny, které mohou pomoci překonat současné překážky při výsadbě a péči o stromy ve městech.
Všechny webináře se konají vždy od 13:30 do 15:30. Jsou zdarma a můžete se k nim připojit odkudkoliv, stačí se jen přihlásit. Nabízíme i vzdělávací a inspirační semináře a exkurze za příklady dobré praxe.
Nadace Partnerství, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová
8.4.2025 8.18, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Poradna, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy
Aktuality
Vodní elektrírna Kořensko zažívá největší modernizaci ve své historii
Akt. 9.8.2026 12.33Rubrika: Podnikání s vodou a zákony
Strakonice zakázaly odběr povrchových vod z vodních toků
Akt. 9.8.2026 10.06Rubrika: Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace













